11 września 2022

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Bóg zapłać za troskę o obejścia naszych kościołów. W nadchodzącą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na wyposażenie kościoła w Kochcicach, który zostanie konsekrowany 17 września.

2. W poniedziałek, 12 września, chcemy modlić się różańcem podczas nabożeństwa fatimskiego w Droniowicach. W Sadowie, 13 września, po wieczornej Mszy św.

3. 14 września przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które pragniemy ofiarować w intencji Ukrainy z prośbą o rychły pokój.

4. W kancelarii parafialnej można odebrać deklaracje zgłoszeniowe na przygotowanie do I-szej Komunii Świętej oraz do bierzmowania. W Droniowicach do odbioru w zakrystii. Kandydaci do bierzmowania odbierają deklaracje osobiście i składają je do 30 września.

5. Pierwsze spotkanie z Rodzicami dzieci I-szo komunijnych z klasy III będzie 25 września, godz. 17.00, w kościele. Proszę o obecność obojga Rodziców. Proszę przynieść wypełnione deklaracje oraz potwierdzenie faktu chrztu (akt chrztu), jeśli dziecko nie było ochrzczone w Sadowie.

6. W przyszłym roku, na przełomie lipca i sierpnia, odbywać się będą w Lizbonie kolejne Światowe Dni Młodzieży. Jeśli ktoś z młodych w naszej parafii, chciałby w nich uczestniczyć, to bardzo proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście.

7. Starosta powiatu lublinieckiego informuje o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali w obrębach Sadów i Wierzbie. Wiąże się to z obowiązkiem wpuszczenia na teren swoich posesji oraz do obiektów budowlanych Pracowników firmy GEORES sp. z o.o., z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Targowej 3, celem dokonania niezbędnych czynności związanych z wykonywanymi pracami.

8. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zapraszana seanse filmu pt. „Notre-Dame płonie”. To poruszający pokaz wiary i poświecenia ratowników, którzy robili wszystko, by ocalić zabytkową świątynię. Film można obejrzeć w kinie Karolinka w Lublińcu w dniach od 17 i 18 września o godzinie 15:00 oraz 20 września o godzinie 10:00.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym polecam artykuły: o złotoustych kaznodziejach w dziejach Kościoła, o ważności lektury Biblii, a także o tym, czy koniecznym jest, aby nadstawiać drugi policzek w każdej sytuacji? Do zabrania także gazetka z intencjami na najbliższe dwa tygodnie.

10. Z tyłu kościoła, na stoliku, są do zabrania bezpłatne poradniki dla Rodziców i Wychowawców, dotykające współczesnych wyzwań w wychowaniu dzieci i młodzieży.

11. W piątek, 16 września, o godz. 19.30 w kościele katecheza przedchrzcielna.