11 sierpnia 2024

1. Bóg zapłać za ofiary materialne składane do koszyka czy też drogą elektroniczną. Bóg zapłać Parafianom, za troskę sprzątnie kościoła podczas remontu oraz o obejścia naszych kościołów.

2. Nabożeństwa fatimskie: w Droniowicach 12 sierpnia, po Mszy św. wieczornej, w Sadowie 13 sierpnia, po Mszy św., która z tej racji sprawowana będzie wieczorem, o godz. 18.00. Proszę zabrać świece na procesje.

3. 15 sierpnia świętujemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msza św. wieczorna w środę jest już z uroczystości Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana, a więc z obowiązkiem obecności na Mszy św. Po każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

4. Zapraszam 15 sierpnia na Mszę św., na Gudlinę, na godz. 16.00. Chcemy dziękować Bogu za opiekę i prosić o potrzebne łaski. Intencją tej Mszy św. będzie podziękowanie Panu Bogu za dar życia śp. Teresy Kandzia.

5. 15 sierpnia wyrusza Diecezjalna Pielgrzymka Piesza z Gliwic do Częstochowy. W ramach tej pielgrzymki w piątek, 16 sierpnia wyruszy z Lubecka grupa szara. Polecam i zachęcam do uczestnictwa. Polecam jako przygotowanie do naszej parafialnej na przyszły rok😊. Zapisy oraz informacje w parafii św. Mikołaja w Lublińcu oraz poprzez stronę gliwicka.com

6. Serdecznie pragnę powitać w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jana Janiczka, który po latach posługi duszpasterskiej w archidiecezji katowickiej, wrócił w swoje rodzinne strony, aby pośród nas cieszyć się czasem emerytury. Ks. Jan wyraził gotowość do posługi kapłańskiej i duchowej w parafii. Chciałbym jednak, aby zobaczyć Jego obecność nie jako wikarego, ale jako kapłana, który zaangażuje się tak, jak będzie uważał za stosowne. Na tę chwilę widzę Jego posługę tak, jak kapłanów, których zapraszałem do pomocy dotychczas, aby sprawowali intencje dodatkowe, zastępstwa mojej osoby kiedy będzie taka konieczność czy też będzie sprawował Msze św. w te dni, kiedy jest ich więcej. Proszę też o zrozumienie sytuacji, kiedy odmówię przyjęcia intencji dla ks. Jana, gdyż ma on prawo do dysponowania swoim czasem według własnego uznania 😊.