8 września 2024

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Szczególnie dziękuje za ofiary remontowe. Bóg zapłać Drogim Paniom i Panom za troskę o obejścia naszych kościołów.

2. Bóg zapłać Wspólnotom Sołeckim Sadowa i Droniowic, Sołtysom, Radom Sołeckim, za przygotowanie uroczystości dożynkowych, wystroju kościołów i kaplic, korowody dożynkowe i spotkania przy stole.

3. Z racji pielgrzymki kancelaria 9, 11 i 16 września będzie nieczynna.

4. Od 16 września, na stałe, kancelaria w poniedziałek będzie czynna od 8.00 do 9.00.

5. Nabożeństwa fatimskie, w Droniowicach w czwartek, 12 września po Mszy o 16.30;Sadowie w piątek, 13 września, po wieczornej Mszy św.

6. W sobotę, 14 września, o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dziękuję serdecznie Parafianom, którzy troszczą się o nasze przydrożne Krzyże.

7. W kancelarii parafialnej można odebrać deklaracje zgłoszeniowe na przygotowanie do I-szej Komunii Świętej oraz do bierzmowania. W Droniowicach do odbioru w zakrystii. Kandydaci do bierzmowania odbierają deklaracje osobiście i składają je do 25 września.

8. W miesiącu wrześniu odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Przedstawiciele urzędów kurialnych przybędą do parafii, aby sprawdzić
jej funkcjonowanie. Kulminacją tej wizytacji będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego, 20 września, o godz. 18.00. Serdecznie i licznie Was na nią zapraszam😊.

9. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zaprasza Absolwentów i Przyjaciół Szkoły na obchody 100-lecia istnienia szkoły zwanej „Kazikiem”. 20 września, o godz. 11.30 w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu zostanie odprawiona Msza św., a po niej, o godz. 13.00, uroczysta akademia w lublinieckim MDK-y. Od godz. 16.00 wydarzenia przenoszą się teren szkoły.

10. Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej oraz Rada Powiatowa ŚIR Powiatu Lublinieckiego, w imieniu Rolników z gminy Oksa, powiat jędrzejowski, wyrażają wdzięczność Rolnikom powiatu lublinieckiego za odpowiedź na apel o wsparcie Rolników dotkniętych gradobiciem, nawałnicami i deszczem, które doszczętnie zniszczyły ich uprawy w nocy 13/14 lipca br. Składam osobiście także wyrazy wdzięczności Rolników z parafii Sadów, którzy włączyli się do tego wsparcia.