Ogłoszenia duszapsterskie

15 września 2024

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Szczególnie dziękuje za ofiary remontowe. Bóg zapłać Parafianom za troskę o obejścia naszych kościołów.

2. Z racji pielgrzymki kancelaria 16 września będzie nieczynna.

3. Od 16 września, na stałe, kancelaria w poniedziałek będzie czynna od 8.00 do 9.00.

4. W kancelarii parafialnej można odebrać deklaracje zgłoszeniowe na przygotowanie do I-szej Komunii Świętej oraz do bierzmowania. W Droniowicach do odbioru w zakrystii. Kandydaci do bierzmowania odbierają deklaracje osobiście i składają je do 25 września.

5. W miesiącu wrześniu odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Przedstawiciele urzędów kurialnych przybędą do parafii, aby sprawdzić
jej funkcjonowanie. Kulminacją tej wizytacji będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego, 20 września, o godz. 18.00. Serdecznie i licznie Was na nią zapraszam😊.

6. Spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych w niedzielę, 22 września, o godzinie 17.00. Zapraszam oboje Rodziców, jeśli to będzie możliwe. Jest to spotkanie wyłącznie dla Rodziców.

7. Ksiądz Dyrektor Ośrodka w Rusinowicach, Kazimierz Tomasiak, zaprasza na uroczystości odpustowe w dniu 29 września. Świętować będziemy 30-lecie istnienia Ośrodka. Sumie odpustowej, sprawowanej o godz. 14.00, przewodniczyć będzie biskup gliwicki Sławomir Oder. Po Mszy św. wydarzenia kulturalne, które będą trwały do 21.00.

8. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zaprasza Absolwentów i Przyjaciół Szkoły na obchody 100-lecia istnienia szkoły zwanej „Kazikiem”. 20 września, o godz. 11.30 w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu zostanie odprawiona Msza św., a po niej, o godz. 13.00, uroczysta akademia w MDK-y. Od godz. 16.00 wydarzenia przenoszą się teren szkoły.