Od 5 maja 2024 do 12 maja 2024

05.05.2024 – VI niedziela wielkanocna – odpust parafialny

Za ++ rodziców Cecylię i Antoniego Pacanowskich; Anielę i Bronisława Minkina, szwagrów: Józefa i Jana; Roberta Mikosa; Haralda Krafta;
++ dziadków i chrzestnych.

Za ++ rodziców Piotra i Monikę Kampa; siostrę Agnieszkę Prandzioch; Marię i Herberta Duda, Krystynę Ochman; szwagrów: Jerzego i Ryszarda; ++ dziadków i pokrewieństwo.

Suma odpustowa za Parafian.

II nieszpory odpustowe.

Za ++ matkę Zofię Duda w r. śm.; dziadków Sowa i Duda;
++ z pokrewieństwa: Duda, Richter, Pilawa i Thomalla.

Za + żonę Helenę; Jadwigę, Wiktora i Gerarda Śledziona; ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

06.05.2024 – poniedziałek, święto św. ap. Filipa i Jakuba

Droniowice: spotykamy się przy kaplicy św. Jana i Pawła i procesyjnie przez ul. Ogrodową udajemy się do kościoła

Za ++ rodziców Renatę i Bolesława Klama, Pawła i Henryka Sowa, Józefa i Marię Kołaczuch; ++ dziadków z obu stron, krewnych i za dusze w czyśćcu cierpiące.

1. Za ++ męża Jana Widerę; rodziców Jana i Zuzannę Piłot; teściów Piotra i Gertrudę Widera; siostry: Paulinę i Jadwigę; braci: Tadeusza, Pawła i Wiktora Piłot; szwagrów: Floriana, Wiktora, Mieczysława i Józefa Minkina; ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + Eufemię Pyka w 30-sty dzień po śmierci.

1900

Harbułtowice: modlitwa o urodzaje przy krzyżu na Dołku.

07.05.2024 – wtorek

Za ++ Henryka i Annę Gajda; ++ z rodzin: Gajda, Grela, Psyk, Baron, Koper, Wańczyk, Linek, Borek i Michna.

Nabożeństwo majowe.

Modlitwa o urodzaje przy krzyżu na Podlesiu.

Wierzbie: modlitwa o urodzaje przy kaplicy św. Anny.

Sadów: modlitwa o urodzaje przy krzyżu na ul. Rusinowickiej.

1900

Sadów: modlitwa przy Krzyżu na ul. Górnej.

08.05.2024 – środa, uroczystość św. Stanisława biskupa

Procesja z kościoła do Krzyża na ul. Leśnej.

1. Za ++ Augustynę i Antoniego Kaloch, męża Norberta, Teresę Gasch;
++ sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za ++ Irenę Szufla w 30-sty dzień po śmierci.

Nabożeństwo majowe i modlitwy do św. Józefa

09.05.2024 – czwartek

Za ++ Erwina Piskon w r. śm.; rodziców i dziadków z obu stron;
++ z pokrewieństwa: Piskon i Mroczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

Nabożeństwo majowe.

Za ++ męża Henryka Plutę; rodziców Reginę i Franciszka Żyłka; Henryka Włodarczyka; dziadków: Ingę, Stefanię i Jana Pluta; Rudolfa Borosza; Bernadetę, Marię i Józefa Kansy; Marię i Jana Borek; ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Katecheza eucharystyczna.

1900

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.30.

10.05.2024 – piątek, pierwszy dzień nowenny do Ducha Świętego

1. Za ++ ojca Konrada Jonienca w 10 r. śm i jego żonę Gertrudę.

2. Za + Andrzeja Neumanna w 30-sty dzień po śmierci.

Nabożeństwo majowe.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.30.

11.05.2024 – sobota, drugi dzień nowenny do Ducha Świętego

W intencjach III Zakonu  św. Franciszka.

Do Bożej Opatrzności i Ducha Świętego, za przyczyną MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę, potrzebne łaski i zdrowie dla Agnieszki i Henryka Suszka z ok. 60-tej r. ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla Rodzin Jubilatów.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Za ++ Ryszarda i Lidię Gałeczka; Gintera Żyłkę; Zytę i Tadeusza Wiatowskich i Krzysztofa Wojsę.

Nabożeństwo majowe.

12.05.2024 – niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – trzeci dzień nowenny do Ducha Świętego

Za ++ rodziców Marie i Jana Borek w pam. ur.; dziadków Agnieszkę i Józefa Kubis; Franciszka i Marię Borek i ++ z pokrewieństwa.

Pierwsza Komunia Święta.

Nabożeństwo majowe.

W intencji Rolników, Sadowników i Ogrodników przez wstawiennictwo św. Izydora z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski, błogosławieństwo w pracach na roli, a także o zachowanie plonów.

Za ++ rodziców Monikę i Józefa Umlauf; syna Bogdana Jaronia; brata Teodora, bratową Hildegardę; trzy siostry: Elżbietę, Gertrudę i Różę; Augustyna, trzech szwagrów: Wiktora, Stefana i Ireneusza; Krystynę i Józefa Skorupa;  Agnieszkę i Tadeusza Stempniak; Herberta Czudaja i Norberta Zająca oraz za  dusze w czyśćcu cierpiące.