16 października 2022

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne.

2. W przyszłą niedzielę, 23.10 gościć będziemy Moderatora Seminarium Duchownego w Opolu, który wygłosi Słowo Boże i prosić będzie o wsparcie materialne na potrzeby naszego seminarium.

3. Bóg zapłać za obecność na nabożeństwach fatimskich. Bóg zapałać: fundatorom kwiatów do figury Matki Bożej, wspólnotom parafialnym za delegacje pocztów sztandarowych i Strażakom za posługę noszenia figury Matki Bożej.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do modlitwy przy kapliczkach naszych miejscowości i w gronie rodzinnym. Moi Drodzy zadbajcie, aby modlitwę różańcową odmawiały także dzieci i młodzież.

5. Wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty przypada 18 października. Pamiętajmy w modlitwie o Pracownikach Służby Zdrowia.

6. Z tyłu kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się  w pierwszym tygodniu listopada. Bardzo proszę o czytelne wpisywanie imion i nazwisk.

7. Intencje mszalne na rok 2023, jubileuszowe za żyjących, będę przyjmowane w terminie od 17 – 26 października w godzinach kancelaryjnych. Intencje za zmarłych, na rok 2023, od 2 listopada. W Droniowicach wszystkie intencje przyjmować będzie Maria w Domu Spotkań 24.10: od 9.00 – 10.00 i 25.10: od 17.00 – 18.00.

8. Zachęcam do odpowiedzialnego, za środowisko naturalne, planowania wystroju grobów na naszych cmentarzach. Jednocześnie zachęcam, wg możliwości, aby zabierać śmieci do swoich domowych kontenerów. Opiekunów mogił, którym kończą się rezerwacje w 2022 r., zapraszam do kancelarii w celu przedłużenia rezerwacji lub spisania oświadczenia o rezygnacji z danego miejsca grobowego.

9. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej zostały ustalone zmiany godzin sprawowane liturgii. Od Nowego roku Msze św. w tygodniu będą sprawowane w Sadowie o godz. 18.00, z wyjątkiem wtorku, a w Droniowicach o godz. 17.00. Podjęta także decyzję o rezygnacji z jesiennej zbiórki remontowej. Ofiary na remont można składać drogą internetową, w kopercie podczas niedzielnej kolekty oraz w trakcie kolędy.

10. W gazetce omyłkowo znalazła się informacja o nabożeństwie w Boronowie, w najbliższy piątek. Oczywiście miało ono już miejsce i drugi raz się tam nie wybieramy.

11. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam do przeczytania: Gandalfowie są w szkołach; kim są diakoni stali? Bóg prosi, żeby prosić – czyli jak modlić się skutecznie. Do tego numeru dołączona jest kolejna płyta Biblii Audio.