19 marca 2023

1. Dziękuje Wam serdecznie za wszelkie dobro materialne i duchowe, które czynicie każdego dnia na rzecz naszej parafii.

2. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych, szczególnie postu, modlitwy i jałmużny.

3. Z inicjatywy Parafian powstała Parafialna Droga Krzyżowa. Jest to propozycja modlitewnego przeżycia Meki Pańskiej, z którą połączony jest nasz osobisty wysiłek. W drogę najlepiej wyruszyć w nocy, ale można ją przejść o każdym czasie i nie tylko w Wielkim Poście. Dzisiaj w gazetce jest dodatek z mapką i informacjami. 24 marca zapraszam młodzież na godz. 19.30, zaś 31 marca każdego z Was.

4. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada także rocznica powstania naszej Diecezji. Kościół zachęca nas do podjęcia modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Szersze informacje na naszej stronie internetowej – zakładka Aktualności. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. o godz. 8.00. Na jej zakończenie zostanie udzielone błogosławieństwo Mam oczekujących potomstwa.

5.  27 i 29 marca, kancelaria będzie nieczynna.

6. W Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. będą święcone wiązanki palmowe, o godzinie 9.20, jeśli pogoda będzie sprzyjać, zgromadzimy się przed figurą św. Józefa na skwerze, aby pobłogosławić palmy i w procesji wejść do kościoła.

7. Zapraszam także w Niedzielę Palmową, na godzinę 17.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. W tym roku pójdziemy ul. ks. M. Śliwińskiego, Polną, Ogrodową, Leśną, Tylną i Górną. Ostania stacja przy krzyżu na skwerze przy parkingu.

8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W Droniowicach śpiewamy Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 10.45. W Sadowie zapraszam na godz. 15.00; wraz z kazaniem pasyjnym.

9. Z tyłu kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej.

1o. Świąteczne odwiedziny Chorych w środę, 5 kwietnia.

Istnieje możliwość odliczenia 1,5%

na rzecz naszej parafii w Sadowie.

W deklaracji podatkowej

należy wpisać numer KRS:0000283966.

Przy celu szczegółowym 1,5%

wpisujemy: Parafia Sadów