7 maja 2023

1. Bóg zapłać za każdą modlitwę, ofiary materialne. Bóg zapłać za wszelkie dzieła, które przyczyniły się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia do uroczystości odpustowej. Szczególne podziękowania dla Rodziców dzieci komunijnych i Pań za prace porządkowe i ustrojenie kościoła, za upieczenie ciast, za serwis terenów zielonych, za przygotowanie przyjęcia i opiekę nad pielgrzymami z Rusinowic.

2. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta – Msza św. o godz. 10.00. Wewnątrz świątyni miejsca siedzące opatrzone kartką REZERWACJA zajmują wyłącznie Rodzice. Prośmy w naszych modlitwach, aby Dzieci zbudowały głęboką relację z Panem Jezusem, zaś ich Rodzice byli świadkami wiary.

3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Sprawowane one będą po Mszach świętych z wyjątkiem soboty, kiedy będą o 17.30. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd zachęcam aby udział w nabożeństwie poprzedzić uczestnictwem w Mszy św.  W Droniowicach nabożeństwa majowe o godz. 16.30.

4. Modlitwy do św. Józefa w miesiącu maju, będą przed Mszą św., o godz. 17.45.

5. Wójt Gminy Koszęcin zaprasza w dniu 8 maja, na godz. 17.00 do Domu Kultury w Koszęcinie, na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania: instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz zakupu magazyny energii elektrycznej.

6. 13 maja pierwsze wspólne nabożeństwo fatimskie. Zgromadzimy się w kościele w Sadowie o godz. 17.00 na Mszy św. a po niej odprawimy nabożeństwo z procesją. Po modlitwie zapraszamy pod namiot na kawę i ciasto.

7. 15-17 maja przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić za naszych Rolników oraz prosić dobrego Boga o urodzaje. Mam nadzieję, że licznie zgromadzimy się przy Krzyżach na modlitwie.

8. Pielgrzymka Rolników do Sanktuarium MB Lubeckiej odbędzie się w sobotę, 20 maja. Uroczysta Msza św. w intencji Rolników zostanie odprawiona o godz. 10.00.

9. 21 maja obchodzić będziemy wspomnienie Patrona Sadowa, św. Jana Nepomucena. Msza św. w intencji Mieszkańców o godz. 15.00. a po niej procesja do kapliczki. Współorganizatorami Festynu Nepomucenowego są: OSP Sadów oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów – Wierzbie „Nasza Przyszłość”. W tym roku zapraszamy do udziału Dzieci, gdyż chcemy awansem uczcić Dzień Dziecka. Dla dzieci będą dmuchane atrakcje, animator i darmowy poczęstunek. Dla Dorosłych ciasto i kawa jako poczęstunek gratisowy od Proboszcza. Pozostała oferta gastronomiczna będzie płatna. Od przyszłej niedzieli można nabyć cegiełki na remont naszej świątyni (ofiara 10 pln) – w zakrystii i kancelarii, a w niedzielę 21.05 przed kościołem. Spośród nabytych cegiełek zostaną rozlosowane nagrody – m. in. podwójne wejściówki na koncert Andre Rieu w Gliwicach oraz na koncert Andrea Bocelli w Chorzowie. Wspólne biesiadowanie ubogaci występ Uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I St. im. prof. Adolfa Dygacza, która obchodzi swój jubileusz.

10. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą 30 pln, należy donieść do 15 czerwca. Rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Do dyspozycji są pokoje: 2-os. (60 pln/osobę); 3-os. (50 pln/osobę) oraz 4-os. (40 pln/osobę). Proszę o szybką decyzję w sprawie rezerwacji pokojów.