Ogłoszenia duszapsterskie

24 września 2023

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Bóg zapłać za ofiary remontowe. Bóg zapłać Paniom za prace przy klombie koło plebanii. Bóg zapłać Darczyńcom za zmianę wystroju prezbiterium w Droniowicach.

2. Sadowskie Koło Gospodyń Wiejskich „Kwitnące Sady” zaprasza bogatym wydarzeniem kulturalnym na inaugurację swojej działalności. W sobotę,
30 września, od godziny 15.00 Dom Spotkań w Sadowie.

3. Intencje mszalne, jubileuszowe za żyjących,  na rok 2024, będą przyjmowane w  terminie 16 – 25 października. Intencje za zmarłych, na rok 2024, od 6 listopada. Bardzo proszę, aby intencje jubileuszowe za żyjących, zamówić w wyznaczonym terminie. Proszę, aby zwyczajowo przeznaczona na takie intencje godzina 16.00, w sobotę, była na rzeczywiście „zacne” jubileusze i rocznice urodzin. Przypominam, że dobrym dniem na Msze jubileuszowe czy też za żywych jest także niedziela.

4. Proszę o zgłoszenie się do kancelarii Opiekunów mogił, którym kończą się w roku 2023 rezerwacje. Nadal jest kilkanaście zaległości za rok 2022.

5. Dyrektor Ośrodka w Rusinowicach prosi o wsparcie poprzez doroczną zbiórkę płodów rolnych, warzyw, owoców i produktów spożywczych (mąka, ryż, makaron, cukier itp.). Dary można przynosić na plebanię i składać obok figury św. Józefa do  środy, 04.10. W Droniowicach przynosimy do Pana Andrzeja. Jeżeli ktoś pragnie ofiarować jakaś większą ilość np. ziemniaków, to proszę dostarczyć to osobiście do Ośrodka.

6. W sobotę, 7 października, pielgrzymka różańcowa do Boronowa. Wspólna modlitwa rozpocznie się o godz. 20.00. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, członkowie wspólnoty Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. 8 października o. Oblaci rozprowadzać będą przed kościołem kalendarze misyjne.