19 lutego 2023

1. Bóg zapłać za wszelką troskę materialną i duchową o naszą parafię. Bóg zapłać za ofiary materialne: na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi – wyniosła ona 3000 pln; na wsparcie Ośrodka w Rusinowicach 4780 pln.

2.Środę Popielcową, 22 lutego, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Obowiązuje nas w tym dniu post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. W Środę Popielcową rozpoczyna się także czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymanie się od udziału w zabawach podczas Wielkiego Postu.

3. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych, szczególnie postu, modlitwy i jałmużny.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (zgodnie z planem zawartym w intencjach) oraz Gorzkich Żali. W Droniowicach śpiewamy Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 10.45. W Sadowie zapraszam na godz. 15.00; wraz z kazaniem pasyjnym.

5. Z tyłu kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej.

6. W rozpoczynającym się Wielkim Poście każdy z nas ma okazję, aby uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej. Także w każdy piątek Wielkiego Postu, gdy po przyjęciu Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego zostanie odmówiona modlitwa: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam… DN nr 26.5.

7. W tym roku gromadzimy fundusze na remont i impregnację więźby dachowej kościoła. Ofiary na ten cel można składać na konto o numerze 05 8288 0004 2000 0001 5756 0104, z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.