9 kwietnia 2023

1. Bóg zapłać za Waszą obecność podczas liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Paniom Agnieszkom za przygotowanie kwiatów. Parafianom za przystrojenie naszych kościołów w Boże Groby, za posprzątanie kościołów oraz uporządkowanie ich obejść.

Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom i Kościelnym za przygotowanie i udział w liturgii.

Bóg zapłać Kantorom i Lektorom, którzy swoją obecnością i talentem przyczynili się do pięknego przeżycia liturgii.

Bóg zapłać Druhom OSP za warty honorowe przy Bożych Grobach.

Dziękuję ks. Arturowi i o. Boguchwałowi za kapłańską posługę i pomoc.

2. Bóg zapłać za Wasze ofiary materialne składane na potrzeby parafii i cele remontowe.

3. Bóg zapłać za udział w Drogach Krzyżowych i modlitwę przy Bożym Grobie.

4. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie południowego nabożeństwa ani Mszy św. o godz. 16.00.

5. W czwartek, z racji konwentu dekanalnego, nie będzie Mszy św. w Droniowicach, a Msza św. w Sadowie będzie o godz. 17.00. Wszystkich Parafian zapraszam na Msze św. konwentową do Rusinowic, na godzinę 18.00.

6. W piątek, 14 kwietnia, w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.

8. W sobotę, 29.04, zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Rusinowic, aby rozpocząć I Nieszporami świętowanie odpustu parafialnego. Wymarsz grupy pieszej o godz. 15.00 z naszego kościoła. Wszystkich, którzy nie pójdą pieszo zapraszam, aby dojechać na godzinę 16.00 do Rusinowic.

9. Nauki przedmałżeńskie u Oblatów w Lublińcu odbędą się w 28/30 kwietnia. Początek godz. 18.30 w piątek 28 kwietnia. Szczegóły na stronie parafii oblackiej.