30 kwietnia 2023

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne. Dziękuję Panom za budowę namiotu. Dziękuję za udział w pieszej pielgrzymce i obecność na nieszporach odpustowych w Rusinowicach. Dziękuję także za uporządkowanie silosów w ogrodzie parafialnym.

2. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w procesji z prośbą o urodzaje.

3. Zbliża się miesiąc maj. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Sprawowane one będą po Mszach świętych z wyjątkiem soboty, kiedy będą o 17.30. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd zachęcam aby udział w  nabożeństwie poprzedzić uczestnictwem w Mszy św.  W Droniowicach nabożeństwa majowe o godz. 16.30.

4. 1 maja o godz. 10.00, rocznica I-szej Komunii św. a o godz. 18.00 Msza św. za Parafian z racji wspomnienia św. Józefa, naszego Patrona.

5. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. rano o godz. 8.00 i 9.30. O godz. 15.00 Msza św., przez wstawiennictwo św. Floriana, w intencji Strażaków z Harbułtowic, Sadowa i Wierzbia oraz ich Rodzin. W intencji Strażaków modlić się będziemy także w Droniowicach o godz. 11.00.

6. W pierwszym tygodniu maja przypada pierwszy czwartek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam do Adoracji w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych wg poniższego planu:

18.45 – 19.15: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

19.15 – 19.45: Róże Różańcowe,

19.45 – Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

7. piątek, 5 maja, wyjątkowo Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 rano.

8. Także w piątek odwiedziny chorych. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od godz. 10.00: Harbułtowice i Droniowice. Pragnących przyjąć sakramenty proszę zgłaszać w zakrystiach.

9. Zachęcam do upieczenia ciast na przyjęcie pielgrzymów z Rusinowic, które można przynieść w sobotę, 6 maja, w godz. 10.00 – 12.00 do salki parafialnej.

Na godz. 14.30 zapraszam Parafian do przygotowania przyjęcia. Chętne osoby do pieczenia ciast proszę o podejście do zakrystii, aby zadeklarować ilość wypieków.

O godzinie 16.00 zgromadźmy się na I nieszporach odpustowych, aby potem z Gośćmi z Rusinowice zasiąść wspólnie do stołu przy kawie i cieście.

10. 7 maja przeżywać będziemy Odpust ki czci naszego Patrona św. Józefa. O godz. 11.30 suma odpustowa. Gościmy ks. Tomasza Koprianiuka, Dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM z Warszawy. Zapraszam do licznego udziału w sumie odpustowej.

11. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Zwyczajne warunki do uzyskania tego odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

12. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą 30 pln, należy donieść do 15 czerwca. Rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Do dyspozycji są pokoje: 2-os. (60 pln/osobę); 3-os. (50 pln/osobę) oraz 4-os. (40 pln/osobę). Proszę o szybką decyzję w sprawie rezerwacji pokojów.