21 maja 2023

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie „Nasza Przyszłość” oraz OSP Sadów za organizację i opiekę nad Festynem Nepomucenowym. Dziękuję za Waszą liczną obecność na tym wydarzeniu. Bóg zapłać za troskę o otoczenie kościoła i plebanii.

2. Bóg zapłać za liczny udział w modlitwach o urodzaje podczas Dni Krzyżowych.

3. Bóg zapłać Dobrodziejom za ufundowanie upominków do cegiełek remontowych. W tym roku wsparły nas: EKO-SAN– Ewa Fokczyńska; CESLA i MOYA – Halina Brzezina; OSKP Michał BENSKI, OSKP MARPOL; Transport Rokosa – Jacek Rokosa; U GRZESIA – Grzegorz Pietrzak i KLIMTECH Damian Pietrzak; Kamieniarstwo POLOK S.C. Paweł i Łukasz Polok; DEXBUD – Andrzej Kaniut; OSKP Przem Bud Trans – Przemysław Pytlas, Piekarnia KAMPA – Jan Kampa i Synowie; OBERŻA POD ORZECHEM – Magda Greupner; LEWIATAN – Beata Kulig; LUBISFERA – Patrycja i Rafał Mazurkiewicz; MDK Lubliniec; KOZAMEX – Zdzisław Koza; JOMA – Andrzej Macoch; BuildTech – Waldemar Wąsik

4. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej przyczyny zapraszam wszystkie Mamy na nabożeństwo w Waszej intencji, które zostanie odprawione 27 maja, w sobotę o godz. 17.00. Muzycznie oprawi je nasza nowo powstała schola.

5. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny obchód okresu wielkanocnego, zaś Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Parafian, którzy nie wypełnili jeszcze zobowiązań wypływających z przykazań kościelnych, zachęcam do spowiedzi i Komunii św.

6. Boże Ciało 2023. Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Sadowie będzie przebiegać ulicami: Powstańców Śląskich, Spółdzielcza, Rolnicza, Górna, Tylna. Proszę aby ołtarze zostały przygotowane i postawione w następujących miejscach: 1. na ul. Spółdzielczej – odpowiedzialni mieszkańcy Sadowa z ulic: Kochanowickiej, Tylnej, Polnej, Leśnej, Rusinowickiej i Powstańców Śl. 2 – 84 i 3 – 93; 2. na ul. Rolniczej – odpowiedzialni mieszkańcy Harbułtowic;

3. na ul. Górnej – odpowiedzialni mieszkańcy Wierzbia; 4. na placu kościelnym – odpowiedzialne Róże Różańcowe.

Procesja Bożego Ciała w Droniowicach przebiegać będzie w porządku: Stawowa (I przy posesji Pana Rajmana), Szkolna (II przy kaplicy), Ogrodowa (III przy posesji Pana Sukiennika) do kościoła (IV przed kościołem).

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 24 maja o godz. 20.00 na plebanii.

8. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą 30 pln, należy donieść do 15 czerwca. Rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Do dyspozycji są pokoje: 2-os. (60 pln/osobę); 3-os. (50 pln/osobę) oraz 4-os. (40 pln/osobę). Proszę o szybką decyzję w sprawie rezerwacji pokojów.