28 maja 2023

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie „Nasza Przyszłość” oraz OSP Sadów za organizację i opiekę nad Festynem Nepomucenowym. Dziękuję za Waszą liczną obecność na tym wydarzeniu. Bóg zapłać za troskę o otoczenie kościoła i plebanii.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny obchód okresu wielkanocnego, zaś Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

3. 30 maja, we wtorek, o godz. 17.00, w Domu Spotkań w Sadowie, odbędzie się spotkanie założycielskie Koła Gospodyń Wiejskich. Zapraszam w imieniu komitetu założycielskiego wszystkie drogie Gospodynie, które chciałyby się w to zaangażować. Mile widziani są także Gospodarze.

4. Także we wtorek, na godzinę 17.00 zapraszam Panów do poskładania namiotów festynowych.

5. Plan procesji Bożego Ciała jest zamieszczony w gazetce. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie można złożyć do koszyczka ofiarę na kwiaty i wystrój ołtarzy.

6. 1 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Chcemy modlić się w tym dniu ze szczególną wdzięcznością za dar kapłaństwa i możliwość codziennego dostępu do Ołtarza Pańskiego. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy w mojej intencji i Kapłanów, za troskę o groby kapłańskie, za pamięć o zmarłych kapłanach w zamawianych przez Was intencjach mszalnych. Do modlitwy Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość Kapłanów zapraszam: III Zakon św. Franciszka, Apostolat Maryjny oraz Róże 1, 2, 3, 4, i 5 z Sadowa. Modlitwy Godziny Świętej proszę odmówić indywidualnie do godz. 19.30.

7. Odwiedziny Chorych będą w piątek, 2 czerwca. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Chętnych do przyjęcia sakramentów proszę zgłosić w zakrystii.

8. Odwiedzające mnie Osoby są zachwycone wyglądem i czystością jaka panuje na terenie kościelnym. Ich zachwyt nad efektami jeszcze wzrasta, kiedy słyszą, że jest to zasługa Parafian, a szczególnie Parafianek. Zwracam się do Was z prośbą o zaangażowanie tych z Was, którzy mieliby ochotę i czas, aby poświecić je na troskę o naszą wspólną wizytówkę. Jest to możliwe w dwóch wymiarach: troska o groby kapłanów – w zależności od liczby osób dyżur wypadnie 1x w miesiącu albo nawet rzadziej; druga opcja – pomoc w pracach porządkowych. Szefuje tym działaniom pani Krystyna Sowa i do niej proszę zgłaszać chęć zaangażowania się.

9. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w kancelarii. Rezerwacja pokoi do 7 czerwca. Spotkanie organizacyjne w niedzielę, 11 czerwca, o godz. 17.00 w kościele.