4 czerwca 2023

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy. Bóg zapłać za udział w nabożeństwach majowych, szczególnie wspólnotom Żywego Różańca i Dzieciom Maryi za obecność pocztów sztandarowych. Bóg zapłać prowadzącym nabożeństwa w Harbułtowicach; Droniowicach i Wierzbiu.

2. Składam wyrazy wdzięczności Radzie Sołeckiej i Pani Sołtys Harbułtowic za przygotowanie nabożeństwa majowego i spotkania dla Seniorów. Bóg zapłać Panom za złożenie namiotów. Bóg zapłać Parafianom z Droniowic za prace porządkowe i pielęgnacyjne przy kościele w Droniowicach.

3. Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

4. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Sadowie będzie przebiegać ulicami: Powstańców Śląskich, Spółdzielczą, Rolniczą i Górną. Zakończenie na placu kościelnym przy czwartym ołtarzu. W Droniowicach Msza św. w tym dniu o godz. 10.30, a po niej procesja ulicami Droniowic. Proszę o przystrojenie okien nie tylko na trasie przemarszu procesji.

Zapraszam do sypania kwiatów dzieci oraz Dzieci Komunijne w swoich strojach. Dzieci pójdą ze swoimi Rodzicami przed baldachimem. Kwiaty do sypania każde dziecko przygotowuje sobie osobiście. Proszę Strażaków do baldachimu oraz o opiekę nad procesją. Msza święta w środowy wieczór jest już z uroczystości Bożego Ciała.

5. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam także do uczestnictwa Mszach św. z procesjami eucharystycznymi w okresie oktawy Bożego Ciała. W czwartek, 15 czerwca błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6. W piątek, 9 czerwca, Biskup gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Koszęcinie zaprasza na egzaminy wstępne w dniu 13 czerwca, w godz. 17.00 – 19.00. Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu zaprasza do zapisów na przesłuchania, które będą przyjmowane do

15 czerwca. Więcej informacji na stronach internetowych szkół.

8. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą 30 pln, należy donieść do 15 czerwca. Rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii parafialnej do

7 czerwca. Spotkanie organizacyjne w niedzielę,

11 czerwca, o godz. 17.00