11 czerwca 2023

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy. Bóg zapłać za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać Tym, którzy przygotowali ołtarze w Sadowie i Droniowicach, Bóg zapłać strażakom za niesienie baldachimów i opiekę na trasie. Bóg zapłać pocztom sztandarowym i dzieciom sypiącym kwiaty.

2. Dzisiaj spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Częstochowy w kościele, o godz. 17.00.

3. W poniedziałek, 12 czerwca, w Droniowicach nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św. W Sadowie, 13 czerwca, Msza św. będzie wieczorem, o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo fatimskie.

4. W piątek rano, godzina Mszy św. przed wyjściem pielgrzymki zostanie podana przez nasze konto na Facebooku, gdyż po spotkaniu organizacyjnym godzina może ulec zmianie.

5. Zapraszam Parafian do przyjazdu do Częstochowy na piątkowe, wieczorne śpiewanie pod Domem Pielgrzyma i Apel, a także na Mszę św. o godz. 7.00 w sobotę. Można pojechać także autobusem. Mamy na każde spotkanie 20 miejsc w autokarze – koszt 25 pln. W piątek autobus wyjedzie z naszego parkingu przy kościele o godz. 18.15 – powrót po Apelu, a w sobotę o 6.00 rano – powrót po Mszy św. i Drodze Krzyżowej. Zapisy w zakrystii do wyczerpania miejsc.

6. Na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy można zapisać się jeszcze do środy, 14 czerwca, jednak nie będzie możliwa już rezerwacja noclegu.

7. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza we wtorek, 13 czerwca, o godz. 16.00 na spotkanie przy kawie chętnych, którzy chcieliby wstąpić oraz już aktualnych członków celem wybrania zarządu Koła.

8. Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Koszęcinie zaprasza na egzaminy wstępne w dniu 13 czerwca, w godz. 17.00 – 19.00. Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu zaprasza do zapisów na przesłuchania, które będą przyjmowane do15 czerwca. Więcej informacji na stronach internetowych szkół.