25 czerwca 2023

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. W niedzielę, 25.06, o godz. 14.00 Msza św. w Harbułtowicach przez przyczynę św. Jana i Pawła, Patronów Harbułtowic. Poprzedzać ją będzie procesja, która wyruszy od krzyża na dołku i o godz. 13.30.

3. Droniowice przeżywać będą 26.06 rocznicę poświęcenia Kościoła. Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana i Pawła za żyjących i zmarłych Dobrodziejów, i Budowniczych droniowickiej świątyni oraz za Mieszkańców Droniowic zostanie odprawiona o godz. 19.00. Po Mszy św. procesja do Krzyży.

4. Od dzisiejszej niedzieli, 25 czerwca, sprawowanie nabożeństw przechodzi na porządek letni. W niedzielę nie będzie nieszporów i Mszy św. o 16.00, zaś w tygodniu Msze św. wieczorne w Sadowie sprawowane będą o godz. 18.00, a w Droniowicach o 19.00.

5. W Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Diecezji Gliwickiej, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za używanie ze czcią przedmiotów pobożności – krzyża, różańca, szkaplerza czy medalika – poświęconego przez papieża lub biskupa dodając formułę wyznania wiary.

6. Odwiedziny chorych będą w piątek, 7 lipca. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Chęć przyjęcia sakramentów przez chorych proszę zgłosić w zakrystiach. Następne odwiedziny będą we wrześniu.

7. Od 3 lipca do 9 lipca, na Kokotku odbywa się Festiwal Życia. Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do młodzieży. Można brać udział w wybrany przez siebie dzień lub przyjechać na wieczorne wydarzenia. Szczegółowe informacje festiwalzycia.pl

8. Życzę wszystkim uczniom i rodzicom spokojnych wakacji, nauczycielom dobrego odpoczynku, a wszystkim rolnikom, ogrodnikom i sadownikom bezpiecznej pracy oraz pogody i deszczu w odpowiednim czasie ???

9. Najbliższa Msza św. zbiorowa sprawowana będzie 7 lipca.