2 lipca 2023

1. Bóg zapłać za ofiary materialne składane do koszyka czy też drogą elektroniczną. Bóg zapłać za ofiary remontowe. Bóg zapłać Paniom, za troskę o obejście kościoła.

2. W środę, 5 lipca, kancelaria będzie czynna od 17.00 do 17.45.

3. W czwartek, 6 lipca, zapraszam do Adoracji w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych wg poniższego planu:

18.45 – 19.15: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

19.15– 19.45: Róże Różańcowe,

19.45 – Godzina Święta (samodzielnie) i zakończenie Adoracji o godz. 20.00.

4. Odwiedzin chorych, odbędą się w najbliższy piątek, 7 lipca. Od godz. 8.30 Sadów i Wierzbie, a od godziny 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Chęć przyjęcia tego sakramentu proszę zgłaszać w zakrystiach.

5. W piątek, 7 lipca, Msza św. zbiorowa. Intencje wraz z ofiara należy składać w zakrystii. Można je złożyć także bezpośrednio przed Mszą św.

6. Od 3 lipca do 9 lipca, na Kokotku odbywa się Festiwal Życia. Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do młodzieży. Jeśli chciałby ktoś uczestniczyć, to szczegóły można doczytać na stronie festiwalowej. Można brać udział w jednym całym dniu lub przyjechać na wydarzenia wieczorne.

7. 9 lipca w Droniowicach Święto Herbaty Lipowej. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 14.00.

8. Nasz Organista w terminie 3.07 – 16.07 będzie przebywał na urlopie, dlatego nie na wszystkich Mszach św. będzie organista.

9. 10 lipca rusza kolejny sezon prac remontowych w naszej świątyni. Pozyskaliśmy 170 tys. dotacji, którą przeznaczymy na remont ściany wschodniej – tęczowej (100 tys. Wojewódzki Konserwator Zabytków z Katowic; 50 tys. Marszałek Śląski, 20 tys. Starostwo Powiatowe w Lublińcu). Bóg zapłać Osobom i Komisjom za życzliwość wobec naszego cennego zabytku. W sierpniu planuję rozpocząć prace przy wymianie okien i konserwacji więźby dachowej.

10. Życzę wszystkim uczniom i rodzicom spokojnych wakacji, nauczycielom dobrego odpoczynku, a wszystkim rolnikom, ogrodnikom i sadownikom bezpiecznej pracy oraz pogody i deszczu w odpowiednim czasie ???