13 sierpnia 2023

1. Bóg zapłać za ofiary materialne składane do koszyka czy też drogą elektroniczną. Bóg zapłać za ofiary remontowe, Bóg zapłać Parafianom, za troskę sprzątnie kościoła podczas remontu oraz o obejścia naszych kościołów.

2. Składam serdeczne podziękowania o. Boguchwałowi oraz ks. Kazimierzowi Tomasiakowi za zastępstwa wakacyjne oraz Wam Drodzy Parafianie za okazaną im pomoc i życzliwość.

3. Msze św. wieczorne w poniedziałek są już z Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana, a więc z obowiązkiem obecności na Mszy św. Po każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

4. Nabożeństwo fatimskie w Droniowicach w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.

5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP przed kościołem będzie można złożyć ofiarę, na pomoc powodzianom w Słowenii.

6. Zapraszam 15 sierpnia na Mszę św., na Gudlinę, na godz. 16.00. Chcemy dziękować Bogu za opiekę i prosić o potrzebne łaski. Intencją tej Mszy św. będzie podziękowanie Panu Bogu za posługę ks. prałata Tadeusza Fryca.

7. 17 sierpnia wyrusza Diecezjalna Pielgrzymka Piesza z Gliwic do Częstochowy. W ramach tej pielgrzymki w piątek, 18 sierpnia wyruszy z Lubecka grupa szara. Polecam i zachęcam do uczestnictwa. Zapisy oraz informacje w parafii św. Mikołaja w Lublińcu oraz poprzez stronę gliwicka.com