27 sierpnia 2023

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Na cele MIVA Polska zostało złożone przez Was 3150 pln, a na wsparcie powodzian w Słowenii 3 545 pln. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

2. W najbliższy wtorek, ks. Franciszek z Rusinowic zaprasza na wyjazd modlitewny do Turzy Śląskiej na Noc Pokuty. Wyjazd o 18.00 z naszego parkingu, powrót nad ranem. Koszt 50 pln od osoby. Zapisy w naszej zakrystii do poniedziałku, a płatność w autobusie. Parafia w Rusinowicach organizuje także wyjazd na obchody kalwaryjskie i procesję ze świecami na Górę św. Anny w sobotę, 16 września br.

3. Zapraszam dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w Droniowicach, w czwartek, 31 sierpnia, o 19.30, zaś w Sadowie w piątek, 1 września, od 16.30. O Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym będziemy się modlić na Mszy św. w poniedziałek, 4 września, o godz. 08.30.

4. W nadchodzącym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek, 1 września, odwiedziny chorych. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Proszę o zgłoszenie wizyty w zakrystii.

5. Od 3 września wracamy do zwykłego porządku sprawowania Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. W niedziele 3 i 10 września nie będzie niedzielnych nieszporów.

6. 3 września, o godz. 14.00 w Droniowicach Msza św. Dziękczynna za plony z błogosławieństwem ziarna na zasiew. Z mojej strony proszę Was, Drodzy Parafianie z Droniowic, aby przynieść w czwartek dary z plonów na wystrój dożynkowy, a w imieniu Pani Sołtys i Rady Sołeckiej zapraszam na kawę i ciasto do Domu Spotkań po Mszy św.

7. 4 września kancelaria będzie nieczynna.