17 września 2023

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Szczególnie dziękuje za ofiary remontowe.

2. Bóg zapłać Panom za odpowiedź na moją prośbę o pomoc w dniu wczorajszym, szczególne podziękowania dla pana Jacka za transport desek i pana Eugeniusza za rozładunek widlakiem.

3. Bóg zapłać Wspólnotom Sołeckim za przygotowanie uroczystości dożynkowych, wystroju kościołów i kaplic, korowody dożynkowe i spotkania przy stole.

4. Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 18.09, o godz. 19.00 Msza św. Na tę msze zapraszam także młodzież starszą, gdyż w tym dniu przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Młodzieży.

5. Ksiądz Dyrektor Ośrodka w Rusinowicach, Kazimierz Tomasiak, zaprasza na uroczystości odpustowe w dniu 24 września. Sumie odpustowej, sprawowanej o godz. 14.00, przewodniczyć będzie biskup gliwicki Andrzej Iwanecki. Po Mszy św. wydarzenia kulturalne, które będą trwały do 20.00.

6. Biskup Andrzej Iwanecki zaprasza w piątek, 22 września, na czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem śp. Biskupa Seniora Jana Wieczorka, pierwszego Biskupa Gliwickiego. Kościół św. Alberta Wielkiego przy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, ul. Łużycka 1. Dekanat sadowski ma przeznaczoną godzinę czuwania w ciszy od 16.00 – 17.00.