1 października 2023

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Bóg zapłać za ofiary remontowe. Bóg zapłać Paniom za przemianę skweru przy kamieniu von Schilla. Bóg zapłać Panom za pomoc przy remoncie.

2. Zbliża się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w Sadowie: niedziela – 15.15; w tygodniu po Mszach św.; sobota – 17.00. W Droniowicach: poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św., która rozpoczynać się będzie o 16.45.

Zachęcam do modlitwy przy kapliczkach naszych miejscowości i w gronie rodzinnym. Odpust zupełny można uzyskać za pobożne odmówienie 5 dziesiątek różańca w kościele, kaplicy lub rodzinie w sposób ciągły wraz z pobożnym rozważaniem tajemnic. Jednocześnie należy spełnić następujące warunki: intencja uzyskania odpustu za siebie lub zmarłych, stan łaski uświęcającej, Komunia święta przyjęta w tym dniu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W innym przypadku uzyskuje się odpust cząstkowy. Proszę o przewodniczenie modlitwie różańcowej (krótkie rozważania i prowadzenie „dziesiątki”) wyznaczone grupy, zgodnie z planem wpisanym w rozkład intencji.

3. Krystian Gajek zaprasza na obchody Jubileuszu 200-lecia kościoła parafialnego w Kochanowicach. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana w czwartek, 5 października, o godz. 15.00. Po Mszy św. jubileuszowy festyn.

4. W I-szy czwartek miesiąca, 5 października, po Mszy, nabożeństwo różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu do 19.30 w intencji nowych powołań zakonnych, zakończone Godziną Świętą.

5. Odwiedziny chorych w piątek, 6 października. Potwierdzenia wizyty lub zgłoszenia w zakrystii. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.00 Harbułtowice i Droniowice.

6. 6 października będzie, ostatnia w tym roku kalendarzowym, Msza św. zbiorowa.

7. W sobotę, 7 października, pielgrzymka różańcowa do Boronowa. Wspólna modlitwa rozpocznie się o godz. 20.00. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, członkowie wspólnoty Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Dyrektor Ośrodka w Rusinowicach prosi o wsparcie poprzez doroczną zbiórkę płodów rolnych, warzyw, owoców i produktów spożywczych (mąka, ryż, makaron, cukier itp.). Dary można przynosić na plebanię i składać obok figury św. Józefa do środy, 04.10. W Droniowicach przynosimy do Pana Andrzeja. Jeżeli ktoś pragnie ofiarować jakaś większą ilość np. ziemniaków, to proszę dostarczyć to osobiście do Ośrodka.

9. 8 października o. Oblaci rozprowadzać będą przed kościołem kalendarze misyjne oraz wygłoszą Słowo Boże.