8 października 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać Paniom za codzienne sprzątanie kościoła, Panom za pomoc i wsparcie dla ekip remontowych.

2. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieł Trzeciego Tysiąclecia.

Z tej okazji nasza schola przygotowała nabożeństwo słowno-muzyczne, którym chcemy uczcić Pana Boga za dar osoby św. Jana Pawła II. Zapraszam Was wszystkich w niedzielę, 15 października, na godzinę 15.00 na to nabożeństwo.

3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do modlitwy przy kapliczkach naszych miejscowości i w gronie rodzinnym. Moi Drodzy zadbajcie, aby modlitwę różańcową odmawiały także dzieci i młodzież.

4. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa fatimskie: w Droniowicach po Mszy św. w czwartek, a w Sadowie, w piątek, 13 października, po Mszy św. wieczornej. Przynieście ze sobą świece na procesję.

5. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Wykładowcach akademickich, Nauczycielach, Wychowawcach i Pracownikach administracyjnych.

6. Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Droniowicach 15 października. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 16.00, modlitwa różańcowa w intencji zmarłych z procesją na cmentarz. Msze św. odpustowe i Słowo Boże wygłosi ks. Bernard Frank, emerytowany proboszcz z Gliwic, który był moim drugim Proboszczem.

7. 15 października, zapraszam do Droniowic na nieszpory odpustowe, na godz. 14.00.

8. Intencje mszalne na rok 2024, jubileuszowe za żyjących, będę przyjmowane w terminie od 16 – 25 października w godzinach kancelaryjnych. Intencje za zmarłych, na rok 2024, od 6 listopada. W Droniowicach wszystkie intencje przyjmować będzie p. Maria w Domu Spotkań 23.10: od 9.00 – 10.00 i 24.10: od 17.00 – 18.00.

9. Zachęcam do odpowiedzialnego, za środowisko naturalne, planowania wystroju grobów na naszych cmentarzach. Jednocześnie zachęcam, wg możliwości, aby zabierać śmieci do swoich domowych kontenerów. Opiekunów mogił, którym kończą się rezerwacje w 2023 r., zapraszam do kancelarii w celu przedłużenia rezerwacji lub spisania oświadczenia o rezygnacji z danego miejsca grobowego.

10. Z tyłu kościoła na stoliku można zabrać kartki na zalecki/wypominki. Proszę o wyraźne wpisanie imion i nazwisk.