15 października 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać Paniom za codzienne sprzątanie kościoła, Panom i Paniom za pomoc i wsparcie dla ekip remontowych oraz malowanie.

2. Na godzinę 15.00 zapraszam na nabożeństwo słowno-muzyczne, którym chcemy uczcić Pana Boga za dar osoby św. Jana Pawła II.

3. Ze względu na planowany zakres prac przy stropie nawy głównej i konieczności postawienia rusztowania, od wtorku rana wejście do kościoła od strony kaplicy św. Jadwigi. W najbliższą sobotę wieczorem i w niedzielę Msze św. będą w Domu Spotkań w Sadowie. W sobotę różaniec o 17.30 przed Mszą św.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do modlitwy przy kapliczkach naszych miejscowości i w gronie rodzinnym. Moi Drodzy zadbajcie, aby modlitwę różańcową odmawiały także dzieci i młodzież.

5. Bóg zapłać za obecność na nabożeństwach fatimskich. Bóg zapałać: fundatorom kwiatów do figury Matki Bożej, wspólnotom parafialnym za delegacje pocztów sztandarowych i Strażakom za posługę noszenia figury Matki Bożej.

6. 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pracownikach Służby Zdrowia.

7. Intencje mszalne na rok 2024, jubileuszowe za żyjących, będę przyjmowane w terminie od 16 – 25 października w godzinach kancelaryjnych. Intencje za zmarłych, na rok 2024, od 6 listopada. W Droniowicach wszystkie intencje przyjmować będzie p. Maria w Domu Spotkań 23.10: od 9.00 – 10.00 i 24.10: od 17.00 – 18.00.

8. Zachęcam do odpowiedzialnego, za środowisko naturalne, planowania wystroju grobów na naszych cmentarzach. Jednocześnie zachęcam, wg możliwości, aby zabierać śmieci do swoich domowych kontenerów. Opiekunów mogił, którym kończą się rezerwacje w 2023 r., zapraszam do kancelarii w celu przedłużenia rezerwacji lub spisania oświadczenia o rezygnacji z danego miejsca grobowego.

9. Z tyłu kościoła na stoliku można zabrać kartki na zalecki/wypominki. Proszę o wyraźne wpisanie imion i nazwisk.