29 października 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać za Panom i Paniom za prace porządkowe przy obejściu kościoła, złożenie rusztowania i posprzątanie świątyni.

2. Msza św. we wtorek jest wieczorem, o godz. 18.00, gdyż jest to już msza z Uroczystości Wszystkich Świętych.

3. Z tyłu kościoła, na stoliku, do zabrania kartki na wypominki. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii codziennie przed Mszą św. Będą także dyżury w salce parafialnej w terminach:, niedziela 29.10: 13.30 – 17.30; poniedziałek, 30.10: 14.00 – 17.00; wtorek, 31.10: 10.00-18.00; środa, 01.11: 10.00 – 17.00, czwartek, 02.11: 17.00 – 19.00. Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek.

4. Modlitwy za zmarłych będą do 10 listopada. Można na kartce zaznaczyć datę, kiedy ma być wypominka wyczytana, aby w tym dniu dać sobie możliwość przyjścia na modlitwę.

5. Odpust w intencji zmarłych to najlepszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim, którzy przekroczyli bramę śmierci. Zachęcam do sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich Świętych. W Sadowie: wtorek, 31.10: 16.00 – 17.00. W Droniowicach: poniedziałek w trakcie różańca od 17.15 – 17.45.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych nabożeństwa z procesją: Droniowice, godz. 14.00; Sadów, godz. 15.00. Na godz. 19.30 zapraszam na modlitwę za zmarłych przy krzyżu na cmentarzu w Sadowie. Ofiary z kwesty na cmentarzu w Sadowie będą przeznaczone na koszty wywozu śmieci i utrzymanie cmentarza.

7. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę od południa 1.11 i przez cały dzień 2.11 mogą uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach 3-8.11 wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św.; modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać tylko raz dziennie.

8.pierwszy piątek miesiąca, 3 listopada, odwiedziny chorych: od 8.30 Sadów i Wierzbie; od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Proszę o zgłoszenie w zakrystii chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty.

9. W dniach 1 – 2 grudnia (piątek – sobota), planuje wyjazd na jarmark do Wiednia. W planie in.: wizyta i Msza św. na Świętym Kopeczku, zwiedzanie Ołomuńca i obecność tam na jarmarku, obiadokolacja i nocleg w Czechach. Zwiedzanie Wiednia i obecność na jarmarku. Cena 400 pln i 20 euro. zapisy w zakrystii i kancelarii. Pierwszeństwo do wyjazdu mają Parafianie, dopiero w miarę wolnych miejsc mogą zapisać się uczestnicy z poza Parafii 😊