5 listopada 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Podczas kwesty cmentarnej zostało złożone 3 423 pln. W przyszłą niedzielę, 12.11, zbiórka do puszek przed kościołem, na dzieła misyjne Kościół w Potrzebie.

2. Bóg zapłać Parafianom, którzy podjęli się posługi przy przyjmowaniu wypominek oraz kwestowali w dniu 1 listopada.

3. Bóg zapłać Różom Różańcowym oraz Moderatorom w sołectwach za prowadzenie modlitwy różańcowej. Bóg zapłać Mariankom i Różom za obecność za pocztów sztandarowych.

4. W zakrystii do nabycia kalendarze adwentowe dla dzieci w cenie 10 pln.

5. 11 listopada Msze poranne w kościele. Msza wieczorna i Msze 12 listopada, sprawowane będą w Domu Spotkań zgodnie z porządkiem zapisanym w gazetce. Nie będzie nabożeństw w sobotni wieczór i w niedzielę.

11. Proszę do końca listopada uporządkować mogiły, aby na zimę pozostawić jedynie niezbędne znicze i ozdoby – myślę, że ta zasada dwóch szklanych zniczy na wymienne wkłady jest do przyjęcia. Śnieg i silne wiatry przewracają znicze, a potłuczone szkło staje się zagrożeniem dla przemieszczających się między grobami.

12. Do kancelarii zapraszam Opiekunów mogił swoich bliskich, na których mija w roku 2023 okres rezerwacji, aby te rezerwacje przedłużyć lub złożyć rezygnację z dalszego ich opłacania.

13. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę elektrośmieci. Pozyskane z nich surowce pozwolą na zgromadzenie środków pieniężnych na wsparcie polskich misjonarzy. Elektrośmieci można przynosić na plebanię do 22 listopada.

14. Od poniedziałku, 06.11, będę przyjmował intencje za zmarłych, na rok 2024: poniedziałek: 07.00 – 09.30;  tel. od 09.30 – 10.30; wtorek: 07.00 – 08.00; 09.00 – 10.00. 17.00 – 19.00; tel. 18.00 – 19.00.

Bardzo proszę, aby przychodząc do kancelarii, na osobnej kartce mieć wpisaną treść każdej intencji – ustalimy tylko termin, a treść wpiszę później. Przez telefon zostanie ustalony tylko termin i godzina, a treść intencji dostarczona będzie przez Was nie później niż dwa tygodnie przed ustalonym terminem. Przy zgłoszeniu telefonicznym będę prosił Was o podanie nazwiska Zamawiającego intencję i numer telefonu.