12 listopada 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła misyjne Kościół w Potrzebie.

2. Bóg zapłać Parafianom, którzy pomogli w mijającym tygodniu w stawianiu i rozbieraniu rusztowania oraz w sprzątaniu kościoła.

3. W zakrystii do nabycia kalendarze adwentowe dla dzieci w cenie 10 pln.

4. Proszę do końca listopada uporządkować mogiły, aby na zimę pozostawić jedynie niezbędne znicze i ozdoby – myślę, że ta zasada dwóch szklanych zniczy na wymienne wkłady jest do przyjęcia. Śnieg i silne wiatry przewracają znicze, a potłuczone szkło staje się zagrożeniem dla przemieszczających się między grobami.

5. Do kancelarii zapraszam Opiekunów mogił swoich bliskich, na których mija w roku 2023 okres rezerwacji, aby te rezerwacje przedłużyć lub złożyć rezygnację z dalszego ich opłacania.

6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę elektrośmieci. Pozyskane z nich surowce pozwolą na zgromadzenie środków pieniężnych na wsparcie polskich misjonarzy. Elektrośmieci można przynosić na plebanię
do 22 listopada.