19 listopada 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać za Panom za pomoc przy remoncie. W tym tygodniu zakończyły się prace na strychu kościoła. Zostało wykonanych 95% z założonego zakresu prac. Z przyczyn technologicznych pozostałe prace musimy odłożyć do wiosny.

2. Pan Dawid, nasz organista, zaprasza na pierwsze spotkanie w poniedziałek, 20 listopada, na godz. 18.30, do salki parafialnej, Wszystkich, którzy grają lub uczą się grać na jakichkolwiek strunowych instrumentach muzycznych, aby przygotować nabożeństwo kolędowe.

3. 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych. Pamiętajmy w dziękczynnej modlitwie o naszych organistach.
Myślę, że też miłym gestem będą słowa podziękowania, wypowiedziane Organistom przez Was osobiście.

4. W niedzielę, 26 listopada, o godz. 17.00, spotkanie przed wyjazdem na jarmark adwentowy do Wiednia.

5. Zapraszam do uczestnictwa w tegorocznych Roratach – Franciszkowy plac budowy. Pomysłem na te roraty jest budowanie stajenki – tej duchowej w sercu, ale także tej realnej, która stanie w naszych domach. Przez te dwa tygodnie zachęcam, aby powstał projekt stajenki, którą chcecie zbudować, zaś każdy dzień będzie poświęcony na przygotowanie jakiegoś elementu w taki sposób, aby w wigilię ją tych elementów poskładać.

6. Odwiedziny chorych dla chętnych 6 grudnia. Od 8.30 Sadów i Wierzbie; od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Świąteczne odwiedziny chorych będą 22 grudnia.

7. W pierwszą niedzielę adwentu, po każdej Mszy, błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych. Zostaną także pobłogosławione opłatki wigilijne.

8. W zakrystii do nabycia kalendarz adwentowy dla dzieci. Ofiara 10 pln.

9. Parafia na Steblowie organizuje dwudniowy wyjazd na jarmark adwentowy do Goerlitz i Drezna. Koszt 440 pln + 10 euro w terminie 16-17.12.2023. Chętnych zapraszam do kontaktu z Parafią na Steblowie, tel. 34 356 21 66.