26 listopada 2023

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać za Panom za prace przy oczyszczaniu stropów kościoła. Gdyby, ktoś z miał w tym tygodniu czas, to zapraszam do pomocy. Szczegóły podam w zakrystii po Mszy św.

2. Bóg zapłać za ofiary na dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie – złożono 850 pln.

3. W środę, 29 listopada, kancelaria będzie nieczynna.

4. 11 imieniny obchodzi ks. bp Andrzej. Polecam Biskupa Waszej modlitwie.

5. Zapraszam do uczestnictwa w tegorocznych Roratach – Franciszkowy plac budowy. Pomysłem na te roraty jest budowanie stajenki – tej duchowej w sercu, ale także tej realnej, która stanie w naszych domach. Przez te dwa tygodnie zachęcam, aby powstał projekt stajenki, którą chcecie zbudować, zaś każdy dzień będzie poświęcony na przygotowanie jakiegoś elementu w taki sposób, aby w wigilię ją tych elementów poskładać.

6. Odwiedziny chorych dla chętnych 6 grudnia. Od 8.30 Sadów i Wierzbie; od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Świąteczne odwiedziny chorych będą 22 grudnia.

7. Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem, organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie obędzie się w kościele, 6 grudnia, po wieczornej Mszy św.

8. W pierwszą niedzielę adwentu, po każdej Mszy, błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych. Zostaną także pobłogosławione opłatki wigilijne.

9. W zakrystii do nabycia kalendarz adwentowy dla dzieci. Ofiara 10 pln.

10. Od I niedzieli Adwentu w zakrystii do nabycia wigilijne świece Caritas (duża 15 pln, mała 7 pln) oraz opłatki wigilijne – dobrowolna ofiara.

11. Parafia na Steblowie organizuje dwudniowy wyjazd na jarmark adwentowy do Goerlitz i Drezna. Koszt 440 pln + 10 euro w terminie 16-17.12.2023. Chętnych zapraszam do kontaktu z Parafią na Steblowie, tel. 34 356 21 66.

12. Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Sadowie kolejny raz przygotowuje Szlachetną Paczkę. Jeżeli zechcielibyście wesprzeć to dzieło finansowo, to proszę udać się do sekretariatów szkoły i przedszkola, gdzie można złożyć swoją cegiełkę.