31 grudnia 2023

Plan kolędy w zakładce AKTUALNOŚCI

1. Bóg zapłać za troskę duchową i materialną o naszą Parafię. Bóg zapłać Mieszkańcom Wierzbia za wspólną modlitwę, transport, poczęstunki i złożone ofiary na remont naszej świątyni.

2. Wójt Gminy Koszęcin zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Śląsk” w dniu 4 stycznia, o godz. 19.00, do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie.

3. 6 stycznia kolekta przeznaczona będzie na misje.

4. 6 stycznia w Lublińcu odbędzie się Orszak Trzech Króli. O godz. 12.30 wyruszą trzy strumienie. Niebieski z kościoła św. Mikołaja; zielony z kościoła oo. Oblatów i czerwony ze Steblowa. Zapraszam do udziału oraz proszę uczestników, aby elementy stroju lub całe stroje zostały dopasowane do kolory nurtu, w którym zechcecie pójść.

5. Na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku zapraszam w sobotę, 6 stycznia, na godz. 17.00. Jeśli pogoda pozwoli zgromadzimy się przy stajence na dworze, a jeśli nie, to spotkamy się w kościele. Dzieci mogą przebrać się za jednego z Trzech Króli.

6. 7 stycznia Strażacy OSP Sadów, po każdej Mszy św., rozprowadzać będą swoje kalendarze, za które będzie można złożyć dobrowolną ofiarę. Zebrane fundusze przeznaczone będą na działalność OSP Sadów.

7. 7 stycznia na godz. 15.00, zapraszam na koncert kolęd wykonaniu naszej scholii parafialnej.

8. Rodziny, które planują ochrzcić dzieci w nadchodzącym roku, proszę o zapoznanie się z terminami, które wypisane będą w kalendarzu wydarzeń na rok 2024. Poza tymi datami chrzest także jest możliwy, ale nie będzie z tej racji sprawowanej Mszy św.

9. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym, od 2.01, będzie czynna codziennie, po porannej Mszy św. (ok. 8.30) aż do ostatniego Petenta. Jeśli wypadnie nagła kwestia proszę dzwonić, aby umówić się na dogodny dla Was termin załatwienia jakiejś sprawy.

10. Kolekta kolędowa będzie w niedzielę, 21 stycznia. Kolęda dodatkowa, dla chętnych, którzy z różnych przyczyn nie mogli być obecni, będzie w niedzielę, 28 stycznia.