18 lutego 2024

1. Bóg zapłać za wszelką troskę materialną i duchową o naszą parafię.

2. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych, szczególnie postu, modlitwy i jałmużny.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (zgodnie z planem zawartym w intencjach) oraz Gorzkich Żali.

Droniowicach śpiewamy Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 10.45.

Sadowie zapraszam na godz. 15.15; wraz z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie ks. Patryk Gawłowski, wikariusz z Rusinowic.

4. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu 25 lutego. Tegorocznym rekolekcjonistą będzie o. Mieczysław Hałaszko OMI. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. sprawowanych w Sadowie o godz. 8.00 i 18.00, a w Droniowicach o godz. 16.30.

Rekolekcje to czas łaski jaką Pan Bóg daje, czasem jedna myśl czy zdanie potrafi zmienić całe życie człowieka.

6. Z tyłu kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej.

7. W Wielkim Poście każdy z nas ma okazję, aby uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej. Także w każdy piątek Wielkiego Postu, gdy po przyjęciu Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego zostanie odmówiona modlitwa: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana … DN nr 26.5.

8. Starosta Lubliniecki informuje o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali w obrębach Harbułtowice i Droniowice. Zgodnie z ustawą to regulującą, pracownicy firmy Unimap mają prawo wejść na teren gruntów i do obiektów budowlanych celem dokonania niezbędnych czynności.