25 lutego 2024

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wśród nas witam o. Mieczysława Hałaszko OMI, który nas przez ten czas poprowadzi.

2. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny.

3. W środę, 28 lutego, kolekta na potrzeby zakonu o. Rekolekcjonisty, jako nasze podziękowanie materialne.

4. Bóg zapłać za Wasze ofiary materialne. Na Siostry Klauzurowe, 02.02, zostało złożone 1220 pln.; na dzieła misyjne, w Środę Popielcową 820 pln.

Wasze ofiary składane w ostatnich miesiącach do koszyka podczas niedzielnych kolekt oraz ofiary kolędowe pozwoliły na całkowite wyrównanie „zadłużenia”, które pozostało z zeszłego roku. W tym roku zostało nam dokończenie prac na więźbie kościoła oraz zbieranie funduszy na remont dzwonnicy, który planuję zrealizować w przyszłym roku. Bóg zapłać Wam z całego serca.

5. 2 marca rozpoczynamy nabożeństwo 5-ciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za cierpienia zadane przez grzechy ludzkości. Należy w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, a Komunię św. przyjąć z intencją wynagrodzenia za grzechy.

6. W niedzielę, 10 marca, kolekta na potrzeby Ośrodka w Rusinowicach.

7. Na naszej stronie parafialnej, w zakładce aktualności, polecam przeczytać List Biskupa Sławomira Odera do Diecezjan na tegoroczny Wielki Post.

8. Starosta Lubliniecki informuje o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów, budynków i lokali w obrębach Harbułtowice i Droniowice. Zgodnie z ustawą to regulującą, pracownicy firmy Unimap mają prawo wejść na teren gruntów i do obiektów celem dokonania niezbędnych czynności.

Istnieje możliwość odliczenia 1,5% na rzecz naszej

parafii w Sadowie. W deklaracji podatkowej