17 marca 2024

1. Dziękuje Wam serdecznie za wszelkie dobro materialne i duchowe, które czynicie każdego dnia na rzecz naszej parafii.

2. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych, szczególnie postu, modlitwy i jałmużny.

3. Najbliższy wtorek to uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam do uczestnictwa w dziękczynnych Mszach św., jako nasze duchowe podziękowanie Panu Bogu za opiekę s. Józefa nad nami. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na cele remontowe.

4. W piątek, 22 marca, nocna Parafialna Droga Krzyżowa. W drogę najlepiej wyruszyć w nocy, ale można ją przejść o każdym czasie i nie tylko w Wielkim Poście. Od 19.30 okazja do spowiedzi, a godz. 20.00 Msza św. dla wyruszających w drogę. Plan trasy, rozkład stacji i rozważania do pobrania w aplikacji TRASEO kod trasy 288664.

5. W Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. będą święcone wiązanki palmowe, o godzinie 9.20, jeśli pogoda będzie sprzyjać, zgromadzimy się przed figurą św. Józefa na skwerze, aby pobłogosławić palmy i w procesji wejść do kościoła. W Droniowicach poświęcenie palm przed kościołem.

6. Zapraszam także w Niedzielę Palmową, na godzinę 17.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. W tym roku pójdziemy ul. Powstańców Śląskich, Spółdzielczą, Rolniczą, Tylną, Leśną, Powstańców Śląskich do apteki, Polną i ks. Śliwińskiego. Ostania stacja przy krzyżu na cmentarzu.

7. Zarząd Gminnej Spółki Wodnej informuje, że 22 marca 2024, o godz. 10.00, w Sali Domu Kultury w Koszęcinie, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków.

8. Dziś do zabrania obrazki z modlitwą kongresową. Zachęcam do częstego odmawiania tej modlitwy w intencji dobrego przeżycia tego wydarzenia w naszej diecezji.