24 marca 2024

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne. Bóg zapłać Paniom za porządki obejścia kościoła w Sadowie.

2. Bóg zapłać za udział w nocnej Parafialnej Drodze Krzyżowej.

3. Zapraszam dzisiaj na godzinę 17.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Dziękuję Strażakom OSP za podjęcie się opieki nad procesją

4. W zakrystii do nabycia świece Caritas (paschaliki).

5. W środę, 27 marca, odwiedziny chorych: od 8.00 Sadów i Wierzbie, od 11.00 Harbułtowice i Droniowice. Jeśli ktoś, nie jest objęty comiesięcznymi wizytami, a chciałby przyjąć kapłana z racji Wielkanocy, to proszę o zgłoszenie w zakrystii.

6. Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania jeszcze przed Wielkim Czwartkiem, aby w pełni uczestniczyć w obrzędach Wielkiego Tygodnia. Plan spowiedzi znajdziemy w gazetce, wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej. W środę wieczorem będzie spowiadało dwóch kapłanów od godz. 19.00 do 20.00.

7. Serdecznie Was zapraszam do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego.

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

9. W Wielki Piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Droniowicach o 15.00, a w Sadowie o godz. 18.15.

10. Zachęcam gorąco do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie.

11. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie nieszporów ani Mszy św. o godz. 16.00.

12. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Włoch, którą zamierzam zorganizować we wrześniu. Wyjazd 8 września, późnym wieczorem, powrót 16 września. Cena 2700 pln + 150 euro. W programie: Padwa, Asyż, Cascia, Rzym, Orvieto. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Pierwszeństwo na wyjazd mają Parafianie 😊

13. W mijającym tygodniu została zakończona procedura wyboru ofert wykonania remontu sufitu w kaplicy św. Jadwigi. Urząd Gminy potwierdził aktualność promesy przyznanych funduszy, Rada Gminy zatwierdziła korektę uchwały dostosowaną do zaproponowanej wyceny, a stosowne dokumenty zostały podpisane. Pozostaje jedynie projekt zrealizować. Dziękuję za życzliwość wobec naszego wspólnego dziedzictwa.