31 marca 2024

1. Bóg zapłać za Waszą obecność podczas liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kwiatów; za przystrojenie naszych kościołów w Boże Groby; za posprzątanie kościołów oraz uporządkowanie ich obejść. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom i Kościelnym za przygotowanie i udział w liturgii. Bóg zapłać Kantorom i Lektorom, którzy swoją obecnością i talentem przyczynili się do pięknego przeżycia liturgii. Bóg zapłać Druhom OSP za warty honorowe przy Bożych Grobach. Dziękuję o. Boguchwałowi za kapłańską posługę i pomoc.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary materialne.

3. Przypominam, że w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie nieszporów ani Mszy św. o godz. 16.00.

4. W czwartek, 4 kwietnia, nie będzie Mszy św. w Droniowicach. W Sadowie Msza św. będzie o godz. 17.00, a po niej o godz. 18.00 Msza św. konwentowa, sprawowana przez wszystkich Kapłanów naszego Dekanatu. Pięknie zapraszam Was do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa.

5. W piątek, 5 kwietnia, w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 6 kwietnia, godz. 7.00 nabożeństwo I-szej soboty.

7. Wspólnota III Zakonu św. Franciszka zapraszana na „Dzień z bł. Anielą Salawą”, w dniu 6 kwietnia. 2024 r. Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu, a po niej seans filmu
pt. „Z nadmiaru miłości” w auli przyparafialnej.

8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00, nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

9. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do Włoch, którą zamierzam zorganizować we wrześniu. Wyjazd
8 września, późnym wieczorem, powrót 16 września. Cena 2700 pln + 150 euro. W programie: Padwa, Asyż, Cascia, Rzym, Orvieto. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Pierwszeństwo na wyjazd mają Parafianie 😊

10. Nauki przedmałżeńskie u Oblatów w Lublińcu odbędą się w 26/28 kwietnia. Początek godz. 18.30 w piątek 26 kwietnia. Szczegóły na stronie parafii oblackiej.