21 kwietnia 2024

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne. Bóg Panom za pomoc przy złożeniu rusztowania.

2. Dzisiaj Dobrego Pasterza, modlić się szczególnie chcemy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

3. W czwartek, 25.04 odchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. W Droniowicach zgromadzimy się przy krzyżu przed kościołem o godz. 16.30. W Sadowie procesja w intencji urodzajów wyruszy o godz. 17.30 – z kościoła do krzyża na tzw. „farskiej górze”. Zachęcam Was, a szczególnie wszystkich Gospodarzy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę, 27.04, na godz. 10.00 zapraszam Ojców dzieci komunijnych do postawienia namiotów.

5. W sobotę, 27.04, zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Rusinowic, aby rozpocząć I Nieszporami świętowanie odpustu parafialnego. Wymarsz grupy pieszej o godz. 14.45 z naszego kościoła. Wszystkich, którzy nie pójdą pieszo zapraszam, aby dojechać na godzinę 16.00 do Rusinowic.

6. Zachęcam do upieczenia ciast na przyjęcie pielgrzymów z Rusinowic, które można przynieść w sobotę, 4 maja, w godz. 10.00 – 12.00 do salki parafialnej. Na godz. 14.30 zapraszam Parafian do przygotowania przyjęcia. Chętne osoby do pieczenia ciast proszę o podejście do zakrystii, aby zadeklarować ilość wypieków.

7. Nauki przedmałżeńskie u Oblatów w Lublińcu odbędą się w 26/28 kwietnia. Początek godz. 18.30 w piątek 26 kwietnia. Szczegóły na stronie parafii oblackiej.