28 kwietnia 2024

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne. Dziękuję Rodzicom dzieci komunijnych za budowę namiotu posprzątanie obejścia kościoła. Dziękuję za udział w pieszej pielgrzymce i obecność na nieszporach odpustowych w Rusinowicach.

2. Zbliża się miesiąc maj. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Sprawowane one będą wg planu zamieszczonego w intencjach. Z racji dodatkowych wydarzeń proszę sprawdzać, o której godzinie będą one odprawiane. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd zachęcam, aby udział w  nabożeństwie poprzedzić uczestnictwem w Mszy św. lub na niej zostać. W Droniowicach nabożeństwa majowe o godz. 16.30.

3. 1 maja o godz. 10.00, rocznica I-szej Komunii św. – zapraszam na Mszę św. nie tylko Parafian związanych z tą rocznicą. O godz. 18.00 Msza św. za Parafian z racji wspomnienia św. Józefa, naszego Patrona.

4. W pierwszym tygodniu maja przypada pierwszy czwartek i sobota miesiąca. W czwartek podczas Adoracji w szczególny sposób chciejmy prosić o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

5. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.30 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św., przez wstawiennictwo św. Floriana, w intencji Strażaków z Harbułtowic, Sadowa i Wierzbia oraz ich Rodzin. W intencji Strażaków modlić się będziemy także w Droniowicach o godz.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. 3 maja przypada w naszej parafii kongresowy dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan załączony do gazetki.

7. 3 maja spotkanie kongresowe dla młodzieży. Szczególnie zapraszam uczniów klas 8-mych oraz maturzystów. O godz. 19.00 – nawiązanie wspólnoty; 19.15 – konferencja o Adoracji Najświętszego Sakramentu; 19.45 – Adoracja z okazją do sakramentu pokuty i pojednania; 20.15 – Msza św. 21.00 – zakończenie Apelem Jasnogórskim. Po apelu spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasy, ufundowanej przez Darczyńcę.

8. 4 maja zapraszam mężczyzn na spotkanie kongresowe. 19.15 – przywitanie i zawiązanie wspólnoty; 19.30 – konferencja ks. Piotra Góreckiego o Bractwie Najświętszego Sakramentu. 20.00 – Msza św. z homilią; 20.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; 21.30 – zakończenie.

9. Zachęcam do upieczenia ciast na przyjęcie pielgrzymów z Rusinowic, które można przynieść w sobotę, 4 maja, w godz. 11.00 – 12.00 do salki parafialnej. Na godz. 14.30 zapraszam Parafian do przygotowania przyjęcia. Chętne osoby do pieczenia ciast proszę o podejście do zakrystii, aby zadeklarować ilość wypieków.

O godzinie 16.00 zgromadźmy się na I nieszporach odpustowych, aby potem z Gośćmi z Rusinowice zasiąść wspólnie do stołu przy kawie i cieście.

10. 5 maja przeżywać będziemy Odpust ki czci naszego Patrona św. Józefa. O godz. 00 suma odpustowa. Gościmy ks. Piotra Góreckiego, historyka, wykładowcę Uniwersytetu Opolskiego oraz autora książki o ks. Karolu Urbanie, proboszczu sadowskim. Będzie można nabyć publikację tej książki w cenie 30 pln – może zamiast makronów odpustowych!?😊. Zapraszam także do licznego udziału w sumie odpustowej.

11. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Zwyczajne warunki do uzyskania tego odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.