5 maja 2024

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne. Bóg zapłać Wam Kochani za wszelkie przygotowania do naszego odpustu: upieczenie ciast i przygotowanie przyjęcia dla pielgrzymów; za plewienie i posprzątanie obejścia kościoła, za wystrój kościoła w kwiaty i wiązanki.

2. Zbliża się miesiąc maj. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Sprawowane one będą wg planu zamieszczonego w intencjach. Z racji dodatkowych wydarzeń proszę sprawdzać, o której godzinie będą one odprawiane. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd zachęcam, aby udział w  nabożeństwie poprzedzić uczestnictwem w Mszy św. lub na niej zostać. W Droniowicach nabożeństwa majowe o godz. 16.30.

3. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Zwyczajne warunki do uzyskania tego odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

4. 6 – 8 maja przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić za naszych Rolników oraz prosić dobrego Boga o urodzaje. Mam nadzieję, że licznie zgromadzimy się przy Krzyżach na modlitwie. Plan modlitw jest wpleciony w intencje
i zamieszczony w internecie.

5. Odwiedziny Chorych będą 10 maja. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.30 Harbułtowice i Droniowice. Chętnych proszę zgłosić w zakrystiach.

6. 13 maja będzie pierwsze nabożeństwo fatimskie. Jednocześnie będzie to też wydarzenie kongresowe dla wspólnoty Żywego Różańca. Od godz. 16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza św. z procesją, a po procesji spotkanie przy kawie i cieście. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Droniowicach.

7. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 14-15 czerwca. Zapisy w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą 30 pln, należy donieść do 10 czerwca. Rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. W zeszłym roku było śniadanie, więc podaję ceny ze śniadaniem oraz ilość pokoi do dyspozycji: 15 x 2-os. (110 pln/osobę); 3 x 4-os. (80 pln/osobę). Proszę o szybką decyzję w sprawie rezerwacji pokojów.