26 maja 2024

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie „Nasza Przyszłość” oraz OSP Sadów za organizację i opiekę nad Festynem Nepomucenowym, a Druhom OSP Wierzbie za wsparcie. Bóg zapłać Panom za pomoc przy rozbiórce namiotu.

Dziękuję za Waszą liczną obecność na tym wydarzeniu. Bóg zapłać za troskę o otoczenie kościoła i plebanii. Bóg zapłać Panom za poskładanie namiotów. Składam wyrazy wdzięczności Radzie Sołeckiej i Pani Sołtys Harbułtowic za przygotowanie nabożeństwa majowego i spotkania dla Seniorów.

2. Drogie Mamy zapraszam na godz. 15.00 na nabożeństwo w waszej intencji.

3. Dziś także o godz. 15.00, w Lisowie, spotkanie dekanalne dla Kobiet.

4. Msza św. w środę, 29 maja jest już z uroczystości. Po niej rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Parafii i Diecezji, aby czas kongresu wydał piękne owoce. W zakrystii można przyjść i zapisać się na konkretne godziny, tak, aby cały czas ktoś mógł adorować. Można zapisać się na pół godziny lub na całą. Adoracja zakończy się przed pierwszą Mszą św. w czwartek.

5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Sadowie będzie przebiegać ulicami: Powstańców Śląskich, Ogrodową, Leśną i Powstańców Śląskich. Zakończenie i uroczyste błogosławieństwo przy czwartym ołtarzu. Potem procesyjnie odprowadzimy Najświętszy Sakrament do kościoła. Proszę przystrojenie okien nie tylko na trasie przemarszu procesji. Zapraszam do sypania kwiatów dzieci oraz Dzieci Komunijne w swoich strojach. Dzieci pójdą ze swoimi Rodzicami przed baldachimem. Kwiaty do sypania każde dziecko przygotowuje sobie osobiście. Proszę Strażaków do baldachimu oraz o opiekę nad procesją.

6. Proszę o przystrojenie okien w naszych miejscowościach na czas procesji Bożego Ciała. Zapraszam do licznego udziały w procesji, która wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. ten dzień to także zakończenie w naszej diecezji Kongresu Eucharystycznego.

7. Koło Gospodyń Wiejskich „Kwitnące Sady” zaprasza 30 maja na festyn rodzinny, który rozpocznie się o godz. 15.30 przy Domu Spotkań.

8. W piątek 31 maja jest dyspensa, od konieczności powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.

9. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 14-15 czerwca. Zapisy w kancelarii. Rezerwacja pokoi do 7 czerwca. Spotkanie organizacyjne w piątek 7 czerwca o godz. 19.30.

10. W zakrystii do nabycia pamiątkowe świece Caritas związane z Kongresem Eucharystycznym, cena 10 pln.