30 czerwca 2024

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy.

2. Dzisiejszej niedzieli o godz. 14.00 Msza św. w Harbułtowicach przez przyczynę św. Jana i Pawła, Patronów Harbułtowic. Poprzedzać ją będzie procesja, która wyruszy od krzyża na dołku i o godz. 13.30.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość Kapłanów zapraszam: III Zakon św. Franciszka, Apostolat Maryjny oraz Róże 6, 7, 8, 9, i 10. Modlitwy Godziny Świętej proszę odmówić indywidualnie do godz. 19.30.

4. Odwiedziny chorych będą w piątek, 5 lipca. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Chęć przyjęcia sakramentów przez chorych proszę zgłosić w zakrystiach. Następne odwiedziny będą we wrześniu.

5. Najbliższa Msza św. zbiorowa sprawowana będzie 5 lipca.

6. Od 8 lipca do 14 lipca, na Kokotku odbywa się Festiwal Życia. Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do młodzieży. Można brać udział w wybrany przez siebie dzień lub przyjechać na wieczorne wydarzenia. Szczegółowe informacje festiwalzycia.pl

7. Wójt Gminy Koszęcin informuje o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego. Plan ogólny to nowy dokument, który zastąpi dotychczasowe Studium zagospodarowania przestrzennego. Jego celem jest określenie, jak będzie wyglądać nasza gmina w przyszłości czyli w jakich częściach gminy będą mogły powstać parki, drogi, tereny mieszkaniowe, inwestycyjne czy inne. Wnioski do planu ogólnego można składać w terminie do 30 września 2024 r. Formularze oraz dodatkowe informacje dostępne są w Urzędzie Gminy.”