7 lipca 2024

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy. Bóg zapłać naszym Paniom i Panom za troskę o obejścia naszych świątyń.

2. Bóg zapłać Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej OSP i KGW za organizację dorocznych uroczystości ku czci św. Jana i Pawła w Harbułtowicach. Bóg zapłać mieszkańcom Wierzbia za postawienie nowego krzyża, który zostanie poświęcony w uroczystość odpustową.

3. Od 8 lipca do 14 lipca, na Kokotku odbywa się Festiwal Życia. Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do młodzieży. Jeśli chciałby ktoś uczestniczyć, to szczegóły można doczytać na stronie festiwalowej. Można brać udział w jednym całym dniu lub przyjechać na wydarzenia wieczorne.

4. 14 lipca w Droniowicach Święto Herbaty Lipowej. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana i Pawła – jeśli będzie zła pogoda, Msza św będzie w kościele.

5. Nabożeństwa fatimskie: w Droniowicach 11 lipca po mszy wieczornej; w Sadowie, 13 lipca: o godz. 17.00. Proszę zabrać świece na procesje.

6. W piątek, 12 lipca, w parafii w Olszynie odbędzie się Dzień Eucharystyczny, nawiązujący do Kongresu Eucharystycznego. Swoją obecność zapowiedzieli Biskupi Gliwiccy, a także bp Andrzej Czaja z Opola, który wygłosi katechezę.

Porządek uroczystości:

15.30 – 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu,

16.30 – 17.30 – katecheza ks. bpa Andrzeja Czai,

18.00 – Eucharystia.

Proboszcz z Olszyny, ks. Jarosław Wiśniewski, zaprasza gorąco do udziału tej uroczystości. Niech to będzie okazja by uczcić Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zjednoczyć się z NIM we wspólnie przyzwanej Eucharystii.