21 lipca 2024

1. Bóg zapłać za ofiary materialne i Wasze modlitwy. Bóg zapłać Parafianom za troskę o obejścia naszych kościołów. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła.

2. Bóg zapłać Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej i Druhom OSP w Droniowicach za przygotowanie Święta Herbaty Lipowej.

3. 26 lipca odpust w Wierzbiu. Suma odpustowa o godz. 11.00. o godzinie 10.30 wyruszy procesja, aby poświęcić nowy krzyż. Mieszkańców Wierzbia i ich Gości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji odpustu.

4. W niedzielę, 28 lipca, obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.

5. 15 sierpnia wyrusza Diecezjalna Pielgrzymka Piesza z Gliwic do Częstochowy. W ramach tej pielgrzymki w piątek, 16 sierpnia wyruszy z Lubecka grupa szara. Polecam i zachęcam do uczestnictwa. Polecam jako przygotowanie do naszej parafialnej na przyszły rok😊. Zapisy oraz informacje w parafii św. Mikołaja w Lublińcu oraz poprzez stronę gliwicka.com