1 września 2024

1. Bóg zapłać za ofiary materialne i Wasze modlitwy. Bóg zapłać Parafianom za troskę o obejścia naszych kościołów. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła.

2. Bóg zapłać Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej i Mieszkańcom Wierzbia za przygotowanie uroczystości dożynkowych oraz wystroju kaplicy i miejscowości.

3. W dzisiejszą niedzielę wracamy do przedwakacyjnych godzin sprawowania liturgii Mszy św. w Sadowie i Droniowicach.

4. W pierwszym tygodniu września przypada czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań wg niniejszego planu:

18.40 – 19.00: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny,

19.00 – 19.20: Róże Różańcowe 6, 7, 8, 9 i 10 z Sadowa,

19.30 –  Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

5. 6 września, odwiedziny chorych. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.00 Harbułtowice i Droniowice. Proszę o zgłoszenie wizyty w zakrystii.

6. 8 września, o godz. 13.00 w Sadowie, a o godz. 14.00 w Droniowicach Msze św. dziękczynna za plony z błogosławieństwem ziarna na zasiew. W imieniu Sołtysów Sadowa, Droniowic i Harbułtowic zapraszam Parafian do wspólnego przeżycia tego wydarzenia w swoich miejscowościach.

7. W Sadowie korowód przejedzie ulicami Powstańców Śląskich i Rusinowską do Oberży pod Orzechem. Zachęcam do przystrojenia trasy przejazdu wszystkich Was, a nie tylko Mieszkańców tych ulic. Oczywiście jakiś wystrój może znaleźć się także na pozostałych ulicach Sadowa 😊.

8. W Droniowicach korowód przejedzie ulicą Lipową do Domu Spotkań. Proszę mieszkańców Droniowic o przystrojenie kościoła oraz trasy przejazdu korowodu. Najpiękniejsza instalacja ozdobna zostanie nagrodzona przez Radę Sołecka Droniowic.

9. W kancelarii parafialnej, od 4 września, można odebrać deklaracje zgłoszeniowe na przygotowanie do sakramentu bierzmowania – dotyczy tegorocznych absolwentów klasy 8 oraz tych, którzy są starsi, ale jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Do pobrania także deklaracje na przygotowanie do I Komunii Świętej. W Droniowicach do odbioru w zakrystii. Pierwsze spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę, 22 września, o godz. 17.00 w kościele