6 października 2024

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i Panom za pomoc. Bóg zapłać za złożone dary dla Ośrodka w Rusinowicach.

2. Bóg zapłać za wsparcie Powodzian. Dary materialne zebrane w pierwszym tygodniu pojechały do Skorogoszczy. Na konto parafialne wpłynęło
9 850 pln. Za te wpłaty zostało zakupionych 6 myjek ciśnieniowych firmy Karcher K5 Classic (5011,62pln);
6 osuszaczy domowych Eberg Rico 12l/24 (3270 pln);
10 nagrzewnic – dmuchaw (1650 pln). Zakupione sprzęty zostały przekazane na Parafię w Głuchołazach.

Kolekta na Caritas z ostatniej niedzieli wyniosła
7 470 pln. Te środki zostały przelane na konto Caritas Diecezji Gliwickiej.

3. Jutro, na godz. 20.00, zapraszam do Boronowa na pielgrzymkę różańcową.

4. W piątek wieczorem Msza św. zbiorowa.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIV Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do modlitwy przy kapliczkach naszych miejscowości i w gronie rodzinnym. Moi Drodzy zadbajcie, aby modlitwę różańcową odmawiały także dzieci i młodzież.

7. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa fatimskie: w Droniowicach w sobotę, 12 października, a w Sadowie, w niedzielę, 13 października. Przynieście ze sobą świece na procesję.

8. Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Droniowicach 13 października. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 16.00, nabożeństwo fatimskie, a po nim procesja na cmentarz. Msze św. odpustowe i Słowo Boże wygłosi ks. Jan Janiczek, emerytowany proboszcz z Rudy Śląskiej, który na czas emerytury powrócił do Sadowa. Nieszpory odpustowe o godz. 14.00.

9. Z tyłu kościoła na stoliku można zabrać kartki na zalecki/wypominki. Proszę o wyraźne wpisanie imion i nazwisk.

10. W najbliższym czasie odbędą się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich w kolejnych miejscowościach naszej Parafii. Zapraszam do udziału mieszkańców Droniowic, 9.10 na godz. 18.00 do Domu Spotkań w Droniowicach, a mieszkańców Harbułtowic 14.10, na godz. 18.00 do Remizy OSP w Harbułtowicach. Zachęcam do licznego udziału.