26 grudnia 2021

1.         Bóg zapłać za troskę duchową i materialną o naszą Parafię. Bóg zapłać Wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju naszych świątyń, za ich posprzątanie.

2.         Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w Roratach, za przynoszone odpowiedzi, wychodzone kroki dla Dzieciątka.

3.         W II dzień świąt obchodzimy Niedzielę św. Rodziny. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć w Mszy św.

4.         Zachęcam do uczestnictwa w Mszach św. na zakończenie roku, aby Panu Bogu podziękować za ten mijający Rok Pański 2021.

5.         Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dni pokutne na dzień 31 grudnia 2021 r.

6.         Zachęcam do lektury świątecznego wydania Gościa Niedzielnego. Proszę, aby do końca roku podjąć decyzję o przedłużeniu lub rezygnacji z prenumeraty Gościa dużego i Małego Gościa.

7.         We wtorek, 28 grudnia, o godz. 10.00, Msza św. w intencji dzieci z udzieleniem im indywidualnego błogosławieństwa.

8.         Kancelaria parafialna będzie nieczynna od 27 grudnia do 5 stycznia 2022 r.