30 stycznia 2022

1.

Bóg zapłać za ofiary materialne i modlitewne.

2.

We środę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu błogosławimy świece oraz udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja po każdej Mszy św. Modlimy się także w intencji Zakonników i Zakonnic z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe.

3.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i z prośbą o nowe powołania. Proszę grupy parafialne o włączenie się w czuwanie przy Panu Jezusie:

17.45 – 18.30: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

18.30 – 19.30: Róże Różańcowe,

19.30 – 20.00: Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

4.

W sobotę, 5 lutego, przypada wspomnienie świętej Agaty. W tym dniu błogosławić będziemy wodę i chleb ku jej czci. W tą pierwszą sobotę rozpoczynamy nabożeństwo 5-ciu pierwszych sobót miesiąca.

5.

Polecam przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: o życiu zakonów kontemplacyjnych; o tym czy jest zbawienie poza Kościołem?; oraz o tym jak osoba z głębokim autyzmem została prawnikiem.

6.

11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Chorych niezależnie od wieku, zapraszam na Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych w Droniowicach o godz. 18.15, w czwartek 10 lutego; a w Sadowie o godz. 8.00 w piątek, 11 lutego. W piątek, 11.02 odwiedziny chorych: od 9.00 Sadów i Wierzbie, a od 11.30 Harbułtowice i Droniowice. Oczywiście wszystko będzie też zależeć od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Istnieje możliwość odliczenia 1% na rzecz naszej

parafii w Sadowie. W deklaracji podatkowej

należy wpisać numer KRS:0000283966. Przy celu

szczegółowym 1% wpisujemy: Parafia Sadów.