6 lutego 2022

1. Bóg zapłać za ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać za poskładanie wystroju świątecznego w kościołach.

2. W poniedziałek, 8 lutego, rocznica urodzin ks. bpa seniora Jana Wieczorka. pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.

3. 11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Chorych niezależnie od wieku, zapraszam na Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych: w Droniowicach o godz. 18.15, w czwartek 10 lutego; a w Sadowie o godz. 8.00 w piątek, 11 lutego.

4. W piątek, 11.02 odwiedziny chorych: od 9.00 Sadów i Wierzbie, a od 11.30 Harbułtowice i Droniowice. Proszę zgłosić w zakrystii chęć przyjęcia sakramentów w domu.

5. W sobotę 26 lutego, o godz. 19.00 chciałbym zaprosić do kościoła chętnych Parafian na spotkanie synodalne, zatytułowane Rozeznawanie i podejmowanie decyzji. Spotkanie będzie miało charakter modlitewno-dyskusyjny. W pierwszej części będzie krótkie rozważanie Słowa Bożego, a po nim pochylenie się i dyskusja w kwestiach, które podaję, abyście mieli czas je przemyśleć:

• Kto w parafii podejmuje decyzje?

a) duszpasterskie, b) gospodarcze, c) organizacyjne?

• Jakie istnieją formalne sposoby nawiązania kontaktu z duszpasterzami?

• Ile osób spotyka się w ciągu miesiąca w grupach przyparafialnych? (poza liturgią)

• Jakie przeszkody występują w komunikacji na linii ksiądz – świeccy?

• Kogo proboszcz pyta o radę przy podejmowaniu decyzji?

• Za pomocą jakich procedur i jakich metod wspólnie rozeznajemy i podejmujemy decyzje? Jak je można ulepszyć?

• Jaki wpływ na życie parafian mają media społecznościowe? (internet)

Czas dyskusji ma doprowadzić do sformułowania wniosków, które maja posłużyć poprawie komunikacji na linii duszpasterze – wierni.

6. W niedzielę, 27.02, o godz. 17.00, spotkanie dla Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I-szej Komunii św.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i zabrania gazetki z intencjami na najbliższe dwa tygodnie.

Istnieje możliwość odliczenia 1% na rzecz naszej

parafii w Sadowie. W deklaracji podatkowej

należy wpisać numer KRS:0000283966. Przy celu

szczegółowym 1% wpisujemy: Parafia Sadów.