27 lutego 2022

1. Bóg zapłać za wszelką troskę materialną i duchową o naszą parafię.

2. W dzisiejszą niedzielę i w Środę Popielcową do nabycia zdrapki wielkopostne dla dorosłych. Ofiara 1 pln.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w Środę Popielcową, przed kościołem do puszek, można złożyć ofiarę na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebrane fundusze zostaną przekazane Caritas Polska

4. Rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Zachęcam do Adoracji Najświętszego Sakramentu zgodnie z zaproponowanym planem. Szczególną intencją modlitwy i postu niech będzie prośba o pokój na Ukrainie.

5. W Środę Popielcową 02 marca, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Obowiązuje nas w tym dniu post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Papież Franciszek zachęca, aby ofiarować post w tym dniu w intencji zakończenia działań wojennych na Ukrainie.

6. W Środę Popielcową rozpoczyna się także czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymanie się od udziału w zabawach podczas Wielkiego Postu.

7. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i z prośbą o nowe powołania.

17.45 – 18.15: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

18.15 – 19.30: Róże Różańcowe,

19.30 –  Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

8. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych, szczególnie postu, modlitwy i jałmużny.

9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (zgodnie z planem zawartym w intencjach) oraz Gorzkich Żali. W Droniowicach śpiewać będziemy Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 10.45. W Sadowie zapraszam na godz. 15.00. Kazania pasyjne wygłosi diakon Przemysław Pawlak.

10. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się po II Niedzieli Wielkiego Postu – tj. 16 marca. Poprzedzą one bezpośrednio uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Tegorocznym rekolekcjonistą będzie o. Dawid Zmuda OFM.

11. Z tyłu kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej.

12. W rozpoczynającym się Wielkim Poście każdy z nas ma okazję, aby uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej. Także w każdy piątek Wielkiego Postu, gdy po przyjęciu Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego zostanie odmówiona modlitwa: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam…

13. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecam do przeczytania: co zrobić, aby praktyki pokutne były owocne, sztafeta św. Dominika i o postaci św. Grzegorza z Nareku.