3 kwietnia 2022

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i złożone ofiary materialne. Kolekta na Ośrodek w Rusinowicach wyniosła łącznie 3864 pln. Bóg zapłać młodzieży za pomoc w przygotowaniu wysyłki paczek Caritas dla Ukrainy. Przygotowaliście ponad 70 paczek. Serdecznie dziękuję za okazane serce.

2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Zapraszam do Adoracji  w intencji nowych powołań kapłańskich:

17.50 – 18.30: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

18.30 – 19.30: Róże Różańcowe,

19.30 –  Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

3. W Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. będą święcone wiązanki palmowe. O godz. 9.30 zapraszam Was, abyście zgromadzili się przed bocznym wejściem na zewnątrz kościoła. W tym miejscu wysłuchamy Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i tam będzie poświęcenie palm, a po nim uroczysta procesja do kościoła.

4. Zapraszam w Niedziele Palmową na godzinę 17.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Pójdziemy ul. Polną do krzyża na ul. Rusinowickiej.

5. Na stoliku z tyłu kościoła można zabrać sobie propozycję rachunku sumienia.

6. W środę, 13 kwietnia, odwiedziny chorych: od 8.00 Sadów i Wierzbie, od 11.00 Harbułtowice i Droniowice. Proszę o zgłoszenie w zakrystii chęci przyjęcia sakramentów.

7. Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania jeszcze przed Wielkim Czwartkiem, aby w pełni uczestniczyć w obrzędach Wielkiego Tygodnia. Plan spowiedzi znajdziemy w gazetce, wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam przeczytać artykuły: o czy może świadczyć nadmierny luksus i papieże wobec wojny. Do zabrania jest gazetka z intencjami na najbliższe dwa tygodnie. Kolejna gazetka, świąteczna, będzie za tydzień.

9. Wójt Gminy Koszęcin przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków w Centralnej Bazie Emisyjności Budynków. Obowiązku tego należy dopełnić do dnia 30 czerwca 2022 r.

Istnieje możliwość odliczenia 1% na rzecz naszej

parafii w Sadowie. W deklaracji podatkowej

należy wpisać numer KRS:0000283966. Przy celu

szczegółowym 1% wpisujemy: Parafia Sadów.