10 kwietnia 2022

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne. Dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz Parafii.

2. Zapraszam dzisiaj na godzinę 17.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. W tym roku pójdziemy ul. Polną do krzyża na ul. Rusinowickiej.

3. Na stoliku z tyłu kościoła można zabrać sobie propozycję rachunku sumienia.

4. W środę odwiedziny chorych: od 8.00 Sadów i Wierzbie, od 11.00 Harbułtowice i Droniowice. Jeśli ktoś, nie jest objęty comiesięcznymi wizytami, a chciałby przyjąć kapłana z racji Wielkanocy, to proszę o zgłoszenie w zakrystii.

5. Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania jeszcze przed Wielkim Czwartkiem, aby w pełni uczestniczyć w obrzędach Wielkiego Tygodnia. Plan spowiedzi znajdziemy w gazetce, wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej.

6. Po dwóch latach możemy bez ograniczeń liczebnych, uczestniczyć w obrzędach Triduum Paschalnego. Serdecznie Was zapraszam do obecności na Liturgii.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

8. W Wielki Piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Droniowicach o 15.00, a w Sadowie o godz. 18.15.

9. Zachęcam gorąco do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie.

10. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie południowego nabożeństwa ani Mszy św. o godz. 16.00.

11. Na czas świąteczny, aż do odpustu parafialnego, proponuję zakup naszych cegiełek ze św. Józefem. W tym okresie drewniany wizerunek będzie kosztował 50 pln, a ceramiczny 100 pln.

12. 23 kwietnia organizowany jest kurs kierowania ruchem, który upoważnia do opieki nad grupami pielgrzymkowymi i procesjami na drogach publicznych. Chętnych do nabycia uprawnień proszę o zgłoszenie się do Proboszcza.

13. W Gościu Niedzielny polecam przeczytać: co Pan Jezus powiedział św. Faustynie o spowiedzi; o tym, że gniew to straszna trucizna oraz artykułu dotyczące Triduum Paschalnego. Do zabrania także gazetka świąteczna.

14. Nauki przedmałżeńskie u Oblatów w Lublińcu odbędą się w 22/24 kwietnia. Początek godz. 18.30 w piątek 22 kwietnia. Szczegóły na stronie parafii oblackiej.